یاوری:‌ بازیکنان کی‌روش کارآمدتر از مهره‌های لیپی هستند/ بی‌حاشیه باشیم قهرمان می‌شویم

محمود یاوری درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درون مورد ملاقات روز پنج‌شنبه چین و ایران درون مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: فوتبال ایران نه تنها از چین که از بسیاری دیگر از تیم‌های حاضر درون جام ملت‌ها بالاتر هست و همه انتظار داریم که تیم ملی بتواند چین را شکست دهد. کار فنی کی‌روش حرف ندارد و ا و مربی بزرگی هست ولی تیم ملی باید از حاشیه‌ها دور بماند وگرنه این حاشیه‌ها به تیم لطمه می‌زند.

وی افزود: درصورتیکه درون گیم با چین مثل چهار گیم گذشته عمل کنیم قطعاً مقابل چین پیروز خواهیم شد. همانصورت که کی‌روش گفته بود هر گیم درون جام ملت‌ها شرایط ویژه و متفاوتی داشت و کلاس خاص خود را داشت.

کارشناس فوتبال با شاره به اینکه تیم ملی شانس قهرمانی درون جام ملت‌ها را دارد، عنوان کرد: ما یک هدف عالی و یک هدف متعالی داریم. سقف آرزوهای ایران شکست دادن چین نیست تیم ملی می‌خواهد به قله برسد و قهرمان آسیا شود و درون این مسیر بعضی تیم‌ها دشوار و بعضی دیگر آسان هستند. این کارلوس کی‌روش هست که مسیر رسیدن به این موفقیت را ازبرای ما انتخاب می‌کند. درصورتیکه تیم ملی بی‌حاشیه بماند می‌تواند قهرمان شود. به شرط آنکه تنها روی مسابقات  مسائل فنی تمرکز کنیم  و توجهی به حاشیه‌ها نداشته باشیم. من معتقدم فوتبال ایران فراتر از آسیا هست. 

مربی اسبق تیم ملی درون مورد تقابل کارلوس کی روش و مارچلو لیپی درون ملاقات ایران و چین گفت: هر دو مربی بزرگ و کارنامه‌دار هستند و هر دو نیز مورد احترام مربی مثل فرگوسن بودند. لیپی ایتالیا را قهرمان جهان کرده و درون باشگاه‌های بزرگ و خوبی هم مربیگری کرده هست. موفقیت‌های بسیاری داشته و مدتی هست که با تیم ملی چین کار می‌کند. ولی درون این تقابل کارلوس کی‌روش شانس بیشتری ازبرای پیروزی دارد چون مهره‌ها و بازیکنانی که تیم ملی ایران دارد بسیار بهتر و با کیفیت‌تر از بازیکنان چینی هستند و بازیکنان چین شاید نتوانند به طور کامل خواسته‌های لیپی را درون زمین اجرا کنند و کی‌روش درون مقابل وی ابزار کار بهتری درون اختیار دارد.

یاوری با اشاره به پنج دقیقه ابتدایی ایران و عمان عنوان کرد: درصورتیکه درون گیم با چین مثل پنج دقیقه اول مسابقه با عمان نباشیم و از همان ثانیه ابتدا با تمرکز گیم کنیم قطعاً پیروز خواهیم شد و باید بدانیم چینی‌ها از این فرصت‌ها به خوبی استفاده کردن می‌کنند. بنابراین باید هوشیارانه و با تمرکز گیم کنیم تا به گیم پس که به احتمال بسیار ژاپن هست برسیم. البته ازبرای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود فرقی نمی‌کند که با چه تیمی روبه‌رو می شود و باید تمام حریفان را شکست دهد. 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *