گسترش فرهنگ و تمدن و سیره رضوی درون پایتخت با استفاده کردن از امکانات موزه ملک

غلامرضا خواجه سروی، مدیرعامل کتابخانه و موزه ملی ملک درون مراسم گرامیداشت سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و افتتاح سالن علوم درون ایران اسلامی اظهار داشت: از زمانی که آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس را به دست گرفتند نقشه مسیر این شد که موسسه ملک، به پایگاهی فرهنگی درون تهران تبدیل شود و بنابر این هست که از امکانات اینجا ازبرای گسترش فرهنگ و تمدن و سیره رضوی درون پایتخت استفاده کردن شود.

خواجه سروی تصریح کرد: بر همین اساس بنا داریم تا درون ٣٦٥ روز سال روزی نباشد که خالی از برنامه‌های فرهنگی باشیم.

وی ادامه داد: همچنین واقف خانه‌ای تاریخی درون بازار میان‌الحرمین دارد که به زودی به مرکزی ازبرای ترویج ارزش‌های اصیل بازار تبدیل می شود.

مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک گفت: ما امروز به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) افتتاح سالن علوم اسلامی را درون دستور کار داریم و فلسفه این کار این هست که مرحوم ملک نسخ زیادی درون بحث علوم اسلامی جمع‌آوری کرده اند که باید به نمایش گذاشته شود و به بهره‌برداری برسد.

خواجه سروی ترقی معارف و حفظ سبقه تاریخی را دو انگیزه حاج حسین آقا ملک از جمع آوری مجموعه‌های خود عنوان کرد و افزود: دستاوردهایی که به نمایش گذاشته می‌‌شود مربوط به ١٢ رشته علمی همچون ریاضی، کیمیا، طب و نجوم تا دوره قاجار هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *