کاهش وابستگی اقتصادی به نفت با بهره‌گیری از صنعت گردشگری

حسن مجیدی قائم‌مقام گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی درون گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس با بیان اینکه صنعت گردشگری، صنعتی پاک و درون عین حال اشتغال‌زاست، گفت: به همین جهت طی سال‌های گذشته میلیون‌ها نفر درون سراسر دنیا درون این صنعت شاغل شده‌اند و طبق آمارهای سازمان جهانی جهانگردی، هر ساله گردشگران درون جهان میلیون‌ها دلار خرج می‌کنند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها بر لزوم توجه به مقوله گردشگری و بحث «اقتصاد مقاومتی» درون کشور تأکید کرده‌اند، گفت: آنچه که می‌تواند وابستگی اقتصادی به صنعت نفت را به حداقل برساند بهره‌گیری از صنعت گردشگری هست که درون عین حال که به صرف خرج‌های کلان، نیازی ندارد ، به سرعت، اشتغالزا و درآمدزاست.

مجیدی تصریح کرد: درون شرایط اقتصادی امروز دنیا، ایران جزو ارزان‌ترین مقاصد سفرها درون سراسر جهان قابل معرفی هست و درون وضعیت کنونی که ازبرای استخراج و فروش نفت باید خرج‌های بسیاری را متحمل شد تا به رقمی از ارز دست یافت، به سهولت و تنها با یک برنامه ریزی هدفمند، گردشگران سایر کشورها درون ایران می‌توانند منابعی از ورود ارز به کشور باشند.

قائم مقام گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی افزود: علی رغم تمام تحریم‌هایی که هر روز دامنه آن علیه ایران گسترده تر می‌شود، توسعه گردشگری را می‌توان یک فرصت بکر درون این میدان تلقی کرد و با برند «گردشگری حلال» درون بازارهای گردشگری جهان قدم گذاشت.

وی گفت: درون شرایطی که سایر کشورها درصدد جذب گردشگران کشورهای اسلامی برآمده‌اند، مسؤولان کشور ما می‌توانند با معرفی ظرفیت‌های گردشگری مذهبی، تاریخی، طبیعی (اکوتوریسم)، ورزشی، درمانی و… کشور به دنیا حداقل، این قسمت از جمعیت میلیاردی جهان را به سمت ایران سوق دهند.

مجیدی درون آخر گفت: درون همین راستا ما با بیش از ۶۰ هتل درون سراسر کشور می‌توانیم به عنوان یکی از بازوان اصلی گردشگری نقش بسزایی درون میزبانی از مهمانان داخلی و خارجی داشته باشیم.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *