نژاد بهرام: احتمال و رخداد فرونشست درون مناطق جنوبی و جنوب غربی تهران بیشتر هست

زهرا نژاد بهرام عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران درون گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درون خصوص برگزاری نشست مشترک میان کمیسیون معماری و شهرسازی، کمیسیون حمل و‌نقل و سازمان نقشه برداری گفت: جلسه‌ای که امروز برگزار شد به موضوع احتمال فرونشست درون شهر تهران پرداخت و تمام ذینفعان حوزه فرونشست گفته های خود را ارائه کردند.

وی افزود سازمان نقشه برداری، مرکز مطالعات و کمیته شهرسازی همه گفته‌هایی درون خصوص موضوع فرونشست ارائه کردند و متفق القول همه به این نتیجه رسیدند که فرونشست یکی از مهمترین عوامل وقوعش برداشت بی رویه آب های زیرزمینی هست.

نژادبهرام تصریح کرد: بر اساس آنچه درون این جلسه بحث و تحقیق شد معلوم شد که هم احتمال فرونشست و هم رخداد فرونشست درون جنوب و جنوب غرب تهران بیشتر وجود دارد.

وی گفت آنچه که باید به عنوان یک موضوع با اهمیت مورد نظر قرار گیرد این هست که راهکارهای متناسب ازبرای مدیریت آب و تزریق آب به لایه های زمین دیده شود.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد درون چند سال گذشته به دلیل برداشت بی رویه آب سفره های زیر زمینی خالی شده و همین امر امکان وقوع فرونشست را افزایش داده هست.

نژادبهرام گفت: الان که شرکت آب و فاضلاب پروژه فاضلاب شهر تهران را پیش می برد و به واسطه آن آبهای سطحی از تهران جمع می‌شود و دیگر فرصت تزریق به لایه‌های زیرین زمین را ندارد باید ازبرای جبران آن چاره‌ای اندیشید.

وی افزود: البته باید به این نکته توجه داشت که موضوع فرونشست مربوط به کشور ایران نیست و به طور کلی تمام کشورهایی که رو به توسعه گذاشتند با این مشکل دست و پنجه نرم می کند.

وی با اشاره به این که فرونشست، سیلاب و زلزله سه پدیده‌ای هست که شهر تهران را تهدید می‌کند گفت: نه تنها مدیریت شهری بلکه تمام دستگاه‌های تصمیم‌گیر و ذینفع باید ازبرای مواجهه با این پدیده اقدامات لازم را انجام داده و ازبرای پیشگیری از آن برنامه داشته باشند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *