معلمان با الهام از «مدرسه طبیعت» دانش‌آموزان را با فرهنگ ایرانی – اسلامی آشناتر کنند

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید محمد  بطحایی وزیر آموزش و پرورش سال ۱۳۹۸ را که مقارن با میلاد حضرت علی (ع) شد، به خانواده بزرگ آموزش و پرورش تبریک گفت.

درون متن پیام نوروزی بطحایی آمده هست: آن رویدادی که روزگارِ چیرگی روشنایی بر تاریکی؛ گرما بر تاریکی و سرما و آوردگاه پیروزی سپیدی بر سیاهی را ندا می‌دهد، «بهار» نام دارد و آن رخدادی که نویدبخش نور و زیبایی بوده و با خود طلیعه‌ بهار دل آرا را به همراه دارد، «نوروز» هست.

سپاس و ستایش آفریدگاری را سِزاست که با آفرینش بهار، به جهان و جهانیان می‌آموزاند که «طبیعت»، مدرسه‌ بزرگی ا‌ست به وسعت هستی؛ همان مدرسه‌ای که همگان، به ویژه ما معلمان می‌توانیم درون آن بیاموزیم و بیاموزانیم درس صَلاح دنیا و فلاح عُقبا را.

«ایران»، دیار فرهنگ و فرزانگی هست. دیار مردمان رشیدی که همواره «آوازگر مهر» بوده‌اند و «آغازگر مهرورزی» و «ایرانیان» درون هنگامه‌ بهار بر صحیفه‌ هستی، نقش عشق می‌زنند و درون شروع زیبای آن، «نهال دوستی و درستی» درون «بوستان دل» می‌کارند.

این پیام می‌افزاید: اینکه ما ایرانیان درون میان فصول سال، بهار را به عنوان طلوع سال نو و درون میان روزها، نوروز را به عنوان شروع آن برگزیده‌ایم، همگی حکایت از روح زیبایی دوستی و روحیه‌ امیدآفرینی و اعتدال‌گرایی ما دارد.

همان روح و روحیه‌ پر شور و شعوری که درون طول تاریخ، ایران و ایرانی را درون پیچ و خم فشارها و تنگناها و فراز و فرود تهدیدها و تحریم‌ها، زنده و ارزنده، روی پای خود، پاک و پایدار نگاه داشته‌ هست.

و اینک «بهار احیاگر» با قامتی سَرو و قبایی سبز درون حالی از مسیر می‌رسد که ملّت و دولت ایران با اتّکال به خداوند متعال و اتّکای به آموزه‌های اسلام عزیز و با ابتنای بر تدبیر و ابقای بر امید، همدل و همگام و با تأسّی از رهبرهای داهیانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، «حضرت امام خمینی» (ره) و نیز رهبر فرزانه انقلاب توانسته هست با افتخار ، چهل بهار پُر دفعه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خود را جشن بگیرد و توفیقات شگرفی درون حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و…. درون عرصه‌های ملّی و میان‌المللی به دست آورد.

و حال با درون دست داشتن چراغ راهی به نام «گام دوم» ، «دهه پنجم» استقرار و استمرار خود را با سلامت و صلابت بیشتری طِیِ طریق خواهد کرد و به “رونق تولید” درون همه عرصه‌ها کار می‌کند.

درون ادامه این پیام آمده هست: اینجانب با عنایت به تلاقی تعالی قسمت آیین نیکوی نوروز با میلاد مسعود مولی الموحدین، «حضرت علی» (علیه السلام) که به یقین میمنت و مبارکی این «عید باستانی» را آسمانی می‌کند ، ضمن تبریک این ولادت سراسر نور و سرور ، فرارسیدن سال۱۳۹۸خورشیدی را به عموم هموطنان ایمانی خود درون سراسر دنیا، به ویژه جامعه‌ فهیم فرهنگیان، دانش‌آموزان عزیز و اولیای گرامی، شادباش گفته؛ صمیمانه از تمام همکاران فرهیخته‌ام می‌خواهم با الهام بیش از پیش از مدرسه‌ طبیعت، تلاش کنند تا درون سال تازه و با بهره‌مندی از روش‌های نوین آموزشی و پرورشی، نسل نوخاسته‌ ایران اسلامی را با فرهنگ ایرانی- اسلامی خود آشناتر نموده و مسیر تربیت را ازبرای انسان‌هایی خِردورز، مطالبه‌گر، عدالت‌جو، خَلیق، خلّاق، امیدوار و دین‌مدار هموار کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *