مسابقات جهانی تکواندو منچستر؛ پلنگ افکن حذف شد، برنز مومن‌زاده قطعی شد

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ از صبح امروز (چهارشنبه – ۲۵ اردیبهشت‌ماه) با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی “منچستر” انگلیس شروع و به مدت وقت ۵ روز ادامه خواهد داشت.

امروز (چهارشنبه – ۲۵ اردیبهشت‌ماه) و درون روز نخست این رقابت‌ها، تکواندوکاران اوزان ۵۸- کیلوگرم مردان و ۴۶- و ۷۳- کیلوگرم زنان بر روی شیاپ‌چانگ رفت. 

محمد حسن پلنگ افکن نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم تکواندو کشورمان که توانسته بود به مرحله یک هشتم رقابت های جهانی مسیر پیدا کند درون این مرحله و درون ثانیه های پایانی نتیجه را ۱۰ بر ۹ برابر نماینده مصر (نایب قهرمانی آفریقا) واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت. محمد حسن درون گام نخست “جفرسون اُچوآ” از کلمبیا را ۱۵ بر ۴ از پیش رو برداشت؛ درون ادامه نیز موفق شد “تاوین هانپراب” نایب قهرمان گیم های المپیک ریو ۲۰۱۶ و دارنده مدال برنز گیم‌های یونیورسیاد و قهرمانی آسیا را ۱۷ بر ۱۵ شکست دهد ولی درون سومین ملاقات نتیجه را به نماینده مصر واگذار کرد.

درون ادامه این رقابت‌ها، درون وزن ۴۶- کیلوگرم بانوان نیز مهلا مومن‌زاده درون ملاقات نخست با نتیجه ۲۱ بر یک از سد آینور یواشپای از قزاقستان گذشت. مومن‌زاده درون مرحله یک‌شانزدهم نهایی مقابل جوردین اسمیت از انگلیس ۱۷ بر ۷ پیروز شد. وی درون ملاقات سوم خود نیز با نتیجه ۲۳ بر ۳ از سد گالینا مدودوا از روسیه گذشت و به مرحله یک‌چهارم نهایی مسیر یافت. مومن‌زاده درون یک چهارم نهایی نماینده کرواسی را با نتیجه ۳۰ بر ۲۰ شسکت داد و مدال برنز خود را قطعی کرد.

اکرم خدابنده نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان درون نخستین مبارزه به مصاف «کانسل دنیز» از قزاقستان نایب قهرمان گیم‌های آسیایی ۲۰۱۸ و نایب قهرمان گیم‌های یونیورسیاد رفت؛ خدابنده درون حالی که تا آخر راند دوم جلو بود، درون راند سوم نتیجه را ۲۵ بر ۲۰ واگذار کرد و از گردونه رقابت ها خارج شد.

هدایت تیم مردان برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان هست. هدایت تیم زنان برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *