لزوم فاصله یک‌ماهه میان امتحان نهایی و کنکور/ تحقیق جابجایی وقت امتحان نهایی خرداد ماه

عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درون گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با بیان اینکه معتقدیم میان امتحان نهایی و کنکور باید فاصله وجود داشته باشد، اظهار کرد: دانش‌آموز باید پس از امتحان نهایی فراغت داشته باشد تا خودش را ازبرای کنکور آماده کند و ما معتقدیم باید حداقل یک ماه فاصله وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: راهکارهای مختلفی درون دستور تحقیق داریم که یکی از این راهکارها، آن هست که شورای سنجش و پذیرش کنکور، وقت برگزاری کنکور را بتواند عقب‌تر ببرد که ازبرای سال ۹۸ این وقت تثبیت شده و ۱۳ تیر ماه هست.

عمادی تصریح کرد: یکی دیگر از راهکارها این هست که وقت امتحانات نهایی تغییر کند البته بر اساس مصوبه مجلس امتحانات نهایی باید درون خرداد ماه برگزار شود ولی درون حال تحقیق هستیم تا درصورتیکه امکانش وجود داشته باشد از طریق کمیسیون آموزش مجلس بتوانیم این موضوع را پیش ببریم که تاریخ امتحان نهایی را جابجا کنیم.

وی با بیان اینکه این موضوع درون دست تحقیق هست و درصورتیکه به نتیجه برسد حتی ازبرای سال آینده نیز می‌توان اجرا کرد، افزود: درون هر حال معتقدیم فاصله یک ماه میان امتحان نهایی و کنکور ازبرای دانش‌آموزان لازم هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *