قاضی سراج: انتخابات شورایاری‌ها ۱۰۰ درصد غیرقانونی هست

به گفته خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، قاضی سراج درون حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ درون مورد نرخ‌گذاری قیمت خودرو، گفت: ما نامه نوشتیم و هم اکنون جواب قانع‌کننده‌ای دریافت نکردیم.

وی افزود: البته وزیر هم خیلی موافق نیست و زمانی که درون شورای رقابت بودم احتیاج نبود هر روز قیمت ماشین بالا و پایین برود؛ ما از بانک مرکزی استعلام می‌کردیم و درون داخل یک فرمول که از قبل داشتیم، قیمت بیرون می‌آمد.

سراج با اشاره به اینکه خودروسازان هیچ‌گاه قانع نیستند، گفت: متأسفانه از شورای رقابت این اختیارات را گرفتند درون حالی که طبق قانون کسی نمی‌تواند اختیارات شورای رقابت را کم کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از کم شدن اختیارات شورای رقابت انتقاد کرد و افزود: ما اکنون ١٨٠ هزار خودروی دپو شده درون سایت‌ها داریم و اخیراً هیأتی به بعضی استان‌ها از جمله مازندران فرستادیم تا خودروها را توزیع کنند.

سراج از برگزاری جلسه‌ای طی ماه آینده با حضور خودروسازان، قطعه‌سازان و تعزیرات خبر داد و گفت: باید ببینیم مشکل کجاست.

وی درون رابطه با گرانی خودرو گفت: گرانی مربوط به تعزیرات هست و درون جلسه با خودروسازان، تعزیرات را هم دعوت کردیم و راجع به این موضوع هم صحبت خواهیم کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین درمورد آزمون سردفتری گفت: تحقیق این موضوع درون دیوان عدالت اداری خواهد بود.

وی درون مورد غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها گفت: انتخابات شورایاری‌ها صد درون صد غیرقانونی هست؛ وزارت کشور دادخواستی ازبرای ابطال مصوبه سال ٧٨ شورای شهر عنوان کرده بود ولی به دلایلی انصراف داد.

وی افزود: انتخابات باید درون قانون احصا شده باشد. درون اصل یکصد قانون انتخابات شورای شهر و روستا و دهستان آمده ولی هیچ جا اسمی از شورایاری برده نشده هست.

سراج گفت: شاید شورایاری بتواند خدمت ها خوبی ارائه دهد ولی مشکل این هست که قانون برگزاری آن را نداریم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: طبق اصل ١٧٤ قانون اساسی نظارت بر حُسن اجرای صحیح قوانین بر عهده ماست. نماینده‌ها درون این باره اظهارنظر کرده‌اند ولی این موضوع درون کمیسیون شوراهای مجلس رد شده ما مشکل نداریم که انتخابات شورایاری برگزار شود یا خیر؛ مشکل این هست قانون ندارد و درون واقع قانونی ندارد تا بر اساس آن شورایاری را تحقیق کنند.

وی ادامه داد: خرج‌هایی که ازبرای شورایاری از قانون بودجه عمومی و دولتی خرج می‌شود را چه کسی باید جواب دهد؟ ما دنبال این هستیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: درصورتیکه مسؤولان مربوطه تمکین کردند خوب هست و فرصت دارند لایحه بدهند و قانونش را تصویب کنند، درون غیر این صورت ما کار خواهیم کرد و درصورتیکه خرج‌ای درون این رابطه شد فردی که این خرج را کرده، مسؤول هست.

وی درون مورد پیگیری اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: این قانون درون حال تحقیق و انجام هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *