فشار نظام پزشکی ازبرای اجرا نشدن قانون مالیات/ لزوم اجرای قانون درون راستای تحقق عدالت

به گفته گروه سلامت خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی چند دانشگاه مطرح کشور با ارسال نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی  خواستار رسیدگی به مساله فرار مالیاتی درون میان پزشکان شدند.

متن این نامه بدین شرح هست:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر علی لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

سالهاست موضوع فرار مالیاتی درون کشور مطرح هست و یکی از صنف‌هایی که به طور چشمگیری از دادن مالیات فرار می‌کنند پزشکان هستند و یکی از نشانه‌های آن عدم نصب کارتخوان درون بسیاری از مطب‌ها و مراکز درمانی هست.

خبرهایی از تصویب قوانینی پیشرفته ازبرای جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان به گوش می‌رسد که نشان دهنده عقلانیت و اقتدار مجلس محترم هست. این تصمیم از جهات مختلف ازبرای کشور و مردم حائز اهمیت هست؛

اولاً هر کشور ازبرای رسیدن به رشد و توسعه احتیاج به نظام کارآمد مالیاتی دارد که با وضع این قانون جلوی یکی از خلا های مالیاتی و مسیر های معلوم فرار مالیاتی از طریق نگذاشتن کارتخوان درون مطب پزشکان گرفته می شود.

دوم اینکه تصویب این قانون حس عدالت را میان اقشار جامعه بیشتر می کند. چطور قابل قبول هست کارگر و کارمند و پرستار درون همان فیش حقوقی دریافتی اندکشان، پرداخت مالیات داشته باشند ولی بعضی پزشکان با کارانه زیاد و دریافت های کلان از این با اهمیت طفره بروند؟

سوم اینکه درون شرف رسیدن به افق ۱۴۰۴ پیشرفت ایران اسلامی، این وهن جامعه پزشکی و جمهوری اسلامی هست که درون آن دست فروش کارتخوان داشته باشد ولی پزشک با عدم نصب کارتخوان درون پی بی نظمی و فرار از مالیات باشد. گویا که بخشی از جامعه پزشکی دچار عقب ماندگی تاریخی شده هست.

چهارم اینکه درون شرایط جنگ اقتصادی دولت باید ازبرای رفع وابستگی به نفت و منبع ها نفتی درون جهت بهبود نظام مالیاتی اهتمام ویژه بورزد و مخارج کشور را از طریق مالیات تامین کند. به عنوان پیشنهاد از دولت محترم درخواست داریم که از مالیات پزشکان ازبرای بهبود نظام سلامت و مشکلات آن خرج نماید تا بتوان از مالیات خادمین سلامت ازبرای بهبود سلامت استفاده کردن کرد.

ولی متاسفانه خبرهای نامیمونی مبنی بر اینکه لابی سازمان نظام پزشکی و بعضی پزشکان با آوردن توجیه‌هایی موهن به عقل و شعور جامعه و حتی با تهدید درون پی فشار بر نمایندگان محترم مجلس هستند تا بند مذکور از بودجه کشور درون سال ۹۸ حذف شود. البته از سازمان صنفی نظام پزشکی که به جای عمل به وظایف نظارتی خود، تبدیل به محلی ازبرای لابی‌گری پزشکان فراری از مالیات شده هست، انتظاری بیش از این نمی رود ولی انتظار ما از مجلس به عنوان راس امور و از نمایندگان شجاع مردم این هست که به اقتضای شرایط تحریم و عدالت مالیاتی حکم کنند و درون برابر این فشارها بایستند.

ما دانشجویان و فرزندان انقلاب اسلامی حامی این طرح هستیم و عنوان می داریم همه باید به قانون و شفافیت تمکین کنند و از نمایندگان محترم ملت می خواهیم با حفظ اقتدار مجلس و بدون تاثیر گرفتن از لابی‌های قدرت و ثروت، براساس منافع ملی تصمیم گیری نمایند.

باید دید که مجلس محترم از میان دو راهی مردم‌سالاری و اندک سالاری یا از میان پزشک سالاری و قانون سالاری جانب کدام را می‌گیرد. منافع اندکی از جامعه که از نظم و قانون گریزانند اولویت دارد یا منافع جامعه‌ای که خواستار نظم و قانون و شفافیت هست؟

و من الله التوفیق

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد»

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *