فروشنده غیرمجاز لوازم آرایشی درون اینستاگرام دستگیر شد

به گفته خبرنگار انتظامی خبرگزاری, فارس، اوایل فروردین ماه سال جاری خبری از سوی سازمان غذا و دارو به پلیس مخابره شد که نشان از آن داشت زن جوانی با ایجاد یک صفحه اینستاگرامی کار به فروش لوازم آرایشی و بهداشتی می‌کند.

برپایه این گفته ماموران با تحقیق صفحه اینستاگرامی پی بردند که زن جوان با ترفندهای خاص توانسته مخاطبین صفحه‌اش را زیاد کند و سپس کار به فروش غیرمجاز لوازم پزشکی، آرایشی و بهداشتی کنند.

تیم پلیسی درون ادامه تجسس‌ها متوجه شدند این کالاها ازبرای سلامت افراد خطرناک هست و درون همین راستا با دستور مقام قضایی بررسی ها ازبرای دستگیری این زن که لیلا ۲۶ ساله هست، شروع شد.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت با عنوان خبر فوق اظهار داشت: ماموران با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه لیلا درون استان البرز شدند و درون عملیاتی غافلگیرانه زن جوان دستگیر شد.

وی افزود: زن جوان درون اظهاراتش عنوان کرد که هیچ مجوزی درون خصوص فروش وسایل پزشکی، آرایشی و بهداشتی ندارد و ازبرای درون آمد بالا کار به فروش و تبلیغ لوازم آرایشی و بهداشتی درون فضای مجازی کرده هست.

سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه شاهد آن هستیم که نبود تعهد اخلاقی درون فضای مجازی همراه با سوء استفاده کردن از چنین محیط‌هایی ازبرای دستیابی به مقاصد شخصی و مالی و درون نتیجه زیر پا گذاشتن اخلاق و اصول و چارچوب قانونی هست و سود آوری صرفأ از اهداف اصلی مجرمین سایبری هست و خیلی از کاربران این موضوع را جدی نمی‌گیرند و قبل از تحقیق نوع کالا و بستری که کار به فروش لوازم تخصصی می‌نماید، ناآگاهانه وارد عمل می‌شوند.

وی گفت: وجود کثرت مخاطبین یک صفحه اجتماعی دلیل بر اعتماد، مجوز، صحت و ارائه کالای سلامت محور نیست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *