علیخانی: تدوین لایحه و تبدیل آن به مصوبه ازبرای جلوگیری از فرونشست

محمد علیخانی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران درون گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درون خصوص نشست مشترک این کمیسیون با کمیسیون معماری و شهرسازی و سازمان نقشه برداری درون خصوص موضوعات مرتبط با فرونشست درون تهران گفت: این جلسه تازه شروع یک مسیر با اهمیت درون شهر تهران محسوب می شود.

وی گفت: تمام کسانی که درون این جلسه حضور داشتند و نماینده سازمان یا دستگاهی بودند گزارشی از فعالیت‌های خود و همچنین موضوع فرونشست درون تهران ارائه کردند.

علیخانی خاطرنشان کرد: آن چیزی که امروز و پس از این جلسه چند ساعته به عنوان یک خروجی با اهمیت مورد نظر همه حاضران قرار گرفت این بود که مهمترین عامل فرونشست برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی هست که تأثیر اصلی را درون وقوع این رخداد دارد.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: البته باید به یک نکته با اهمیت توجه داشت که میان فرونشست با فروچاله تفاوت زیادی وجود دارد.

وی ادامه داد: این چاله هایی که درون سطح شهر تهران به وجود می‌آید و ازبرای مثال یک یا چند خودرو را می بلعد اینها فرونشست نیست بلکه فروچاله ها هستند.

علیخانی گفت: این چاله ها که درون سطح شهر تهران رخ می‌دهد مسائل فنی پشت سرش نهفته هست مثلاً درون جایی زیرسازی درستی صورت نگرفته و پس از چند سال عبور و مرور خودروها آسفالت ترک خورده و چاله‌هایی ایجاد می شود یا جایی پس از حفر تونل خاکریزی‌های درستی صورت نگرفته و چنین پیشامدی اتفاق می افتد.

وی درون خصوص اینکه آیا فرونشست و فروچاله از نظر ابعاد هم با یکدیگر متفاوت هستند گفت: فرونشست یک محدوده وسیعی را شامل می‌شود و درون یک دوره زمانی طولانی مدت وقت اتفاق می افتد ازبرای مثال پس از تحقیق دقیق یک منطقه پس از گذشت یک دوره زمانی ۱۰ ساله عنوان می شود که زمین درون آن منطقه ۲۰ سانتیمتر فرونشست داشته هست.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت یکی از مسائلی که باید به عنوان خروجی این جلسات مورد توجه قرار گیرد این هست که باید مسیر حل مناسب ازبرای پیشگیری از این موضوعات اندیشیده شود.

علیخانی همچنین به تحقیق گفته های ارائه شده اشاره کرد و تصریح کرد: بنا داریم تا پس از تکمیل گفته های ارائه شده لایحه ای را تدوین کنیم که این لایحه درون صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران به مصوبه تبدیل شود تا مجموعه مدیریت شهری ازبرای اجرای بعضی الزامات درون راستای جلوگیری از فرونشست اقداماتی را انجام دهد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *