عدم استقبال آمریکا، روسیه، عربستان و کویت با کاهش تولید نفت

به  گفته گروه محیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس، بر اساس تمام مستنداتی که پیرامون بیست و چهارمین کنفرانس اقلیمی سازمان ملل متحد درون لهستان (COP24) منتشر شده، این توافق از سوی ۴ کشور آمریکا، روسیه، عربستان و کویت مورد استقبال قرار نگرفت.

بنا بر اظهارات کارشناسان حوزه محیط زیست، درون این توافق به طور شفاف به موضوعات کلیدی مانند اختصاص بودجه به پروژه‌های اقلیمی درون کشورهای درون حال توسعه پرداخت نشده هست و این درون حالی هست که مذاکرات آب و هوا گام مهمی را دنبال می‌کنند.

چهار کشور بزرگ نفتی که عربستان یکی از مهمترین‌های آن هست، قوانین عملیاتی درون توافقنامه اقلیمی ۲۰۱۵ پاریس که مبتنی بر  چگونگی مقابله جهان با تغییرات اقلیمی را درون دهه‌های پیش‌رو کنترل می‌کنند، نپذیرفتند.

درون واقع تمام گفته‌های منتشر شده پیرامون کنفرانس اقلیمی لهستان حاکی از آن هست که عربستان سعودی، ایالات متحده،‌کویت و روسیه صرفاً قصد «مطرح» شدن این گفته را داشتند و از آنچه که ارائه شد استقبال نکردند.

اقدامات کشورها درون راستای کاهش منتشر شدن گازهای گلخانه‌ای از مهمترین نقش مذاکرات بوده که ۴ کشور بزرگ نفتی به آن روی خوش نشان نداده‌اند.

بر اساس این توافق، مهلت کلیدی کشورها تا سال ۲۰۲۰ هست؛ زمانی که کشورها باید نشان دهند که اهداف انتخاب‌شده ازبرای کاهش منتشر شدن گازهای گلخانه‌ای را برآورده کرده‌اند، علاوه بر این آنها باید اهداف تازه و بسیار دشوار‌تر را تأیید کنند.

یکی  از برجسته‌ترین موارد این کنفرانس، حضور افرادی بوده که پیش از این سابقه حضور این چنینی درون کنفرانس‌های COP24 را نداشته‌اند.

سازمان ملل درون دیداری که سال آینده درون کشور شیلی دارد، اهداف جدیدی را ازبرای سال‌ ۲۰۳۰ درون نظر خواهد گرفت و ازبرای تحقق فراتر از آن تلاش خواهند کرد.

براساس جدیدترین گفته IPCC (ارگان علمی کنوانسیون تغییر اقلیم) که درون COP24 درون جمع اعضای کنوانسیون تغییرات اقلیمی ارائه شد، کشورهای نفتی باید ۲۵ درصد از تواید نفت خود را به قصد دستیابی به اهداف توافقنامه پاریس کاهش دهند که این مساله با مخالفت ۴ کشور نفتی مواجه شد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *