طلایی: انتخاب کاوه بهترین تصمیم بود/ کشتی آزاد به تجربیات وی احتیاج داشت

محمد طلایی درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد شرایط تیم ملی کشتی آزاد جوانان گفت: متأسفانه به خاطر تغییر و تحولاتی که درون فدراسیون صورت گرفت یک تورنمنت با اهمیت را از دست دادیم. البته درون مسابقات چند جانبه‌ایی که درون تهران با حضور تیم‌های داخلی برگزار شد تلاش کردیم این خلاء را جبران کنیم.

وی افزود: امسال نسبت به سال گذشته با تدارکات کمتری به مسابقات می‌رویم که کار را ازبرای ما دشوار می‌کند. از طرفی درون چند وزن کشتی‌گیران را به طور کامل درون اختیار نداشتیم. درون ۹۷کیلوگرم فروتن به امیدها قرض دادیم و درون انتخابی جوانان کشتی نگرفت. پس هم به اردوی بزرگسالان رفت و وی را درون اختیار نداشتیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان  تصریح کرد:‌ درون وزن ۷۴کیلوگرم هم نخودی از همان ابتدا به بزرگسالان رفت و به مسابقات آسیایی اعزام شد و به هیچ عنوان درون اردوهای ما حضور نداشت. درون وزن ۶۵ کیلوگرم هم یزدانی به طور کلی تصمیم به حضور درون رده سنی بزرگسالان را دارد. تلاش کردیم نفرات اول انتخابی تیم ملی را به طور کامل به قهرمانی آسیا اعزام کنیم. البته تنها درون ۷۴کیلوگرم کاووسی جایگزین نخودی شد که به بزرگسالان رفته هست.

طلایی با بیان اینکه پس از مسابقات قهرمانی آسیا می‌توان ارزیابی بهتری از آزادکاران جوان داشت، گفت: پس از این رقابت‌ها دست‌مان ازبرای مسابقات جهانی بازتر می‌شود. ما تلاش کردیم همکاری و تعامل خوبی با تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم و هر زمانی از ما کشتی‌گیر خواستند به آنها دادیم چون اولویت را روی برنامه آنها گذاشتیم. ولی امیدواریم ازبرای حضور درون مسابقات جهانی بتوانیم تیمی خوب و قدرتمند را ببندیم.

وی درمورد حضور محسن کاوه به عنوان مدیر تیم‌های ملی کشتی‌آزاد و تأثیر وی به عنوان یک فرد با تجربه ازبرای ایجاد تعامل و هماهنگی‌های بیشتر گفت: جلسه خوبی با آقای کاوه داشتیم و درمورد برنامه‌های تیم‌های ملی صحبت کردیم. کاوه فردی فنی هست و بزرگتر همه ما بوده و زمانی ازبرای ما مربیگری کرده هست.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان  درون آخر خاطرنشان کرد: حضور چنین فرد با تجربه‌ای که رابطه خوبی هم با خانواده کشتی دارد می‌تواند تأثیر به‌سزایی درون تعامل کادر فنی تیم‌های ملی با یکدیگر داشته باشد. ما هم نیازهای خود را از جمله نبود پزشک تغذیه درون کنار تیم را به وی منتقل کرده‌ایم و گفتم که تمرکز ما باید روی مباحث فنی باشد. انتخاب کاوه به عنوان مدیر تیم‌های ملی درون این مقطع بهترین تصمیم ممکن بود به چه دلیل که کشتی می‌تواند از تجربیات گران‌بهای وی به عنوان فردی فنی و کارآزموده بهره‌مند شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *