شهرداری تهران به تنهایی مسؤول حل تمام بحران‌ها نیست

به گفته گروه شهری خبرگزاری فارس، زهرا صدراعظم نوری درون نشست هیات امناء سازمان مدیریت بحران تهران با اشاره به ماموریت های این سازمان افزود: بر اساس قانون زمانی بحرانی اتفاق می افتد دستگاه های مختلفی مسئولیت دارند و نباید شهرداری تهران به تنهایی و بجای دستگاه های حاکمیتی این مسوولیت ها را برعهده بگیرد و ایفای نقش کند. 

صدراعظم نوری تصریح کرد: سازمان مدیریت بحران شهر تهران باید بر اساس ماموریت‌های اصلی خود درون پی ایجاد ساختارها باشد و آنچه را که درون وقت قبل و پس از بحران می تواند درون حوزه های پیشگیری و آموزش موثر باشد اطلاع رسانی کند و درون وقت بحران هم براساس مأموریت‌ها و مسؤولیت‌های خود ایفای وظیفه کند و آن وظایف و ماموریت ها را به خوبی انجام دهد.

وی همچنین از اقدامات انجام شده سازمان مدیریت بحران شهر تهران درون سال ۹۷ قدردانی و ابراز امیدواری کرد درون سال ۹۸ شاهد اقدامات موثر بیشتری باشیم.

درون این جلسه کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات هیات امناء سازمان افزود: تشکیل این جلسات موجب نزدیک شدن نقطه نظرات می شود که درون آخر موجب ارتقای جایگاه و عملکرد سازمان می شود.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون درون وقت وقوع بحران درون تهران چنانچه حدود ۳۰۰ نفر تحت ثاثیر قرار گیرند مسوولیت مدیریت بحران با سازمان مدیریت بحران تهران خواهد بود  و درصورتیکه این میزان به بالای ۳۰۰ نفر درون تهران برسد مدیریت بحران زیر نظر سازمان مدیریت بحران کشور انجام می شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تصریح کرد: درون عین حال درون حوزه مدیریت بحران وظایفی به شهرداری تهران محول شده هست که نقش کشوری دارد از جمله ریاست شورای هماهنگی مدیریت بحران که ۱۴ کارگروه تخصصی از ارگان های دولتی، نظامی و شهری درون آن عضو هستند و جلسات آن درون سطح بالای مدیران به طور مرتب برگزار می شود و با توجه به  هماهنگی های مناسب بوجود آمده میان اعضای این شورا نتیجه این هماهنگی‌ها به سایر استان ها درون کشور نیز تعمیم می یابد بنابراین یک حرکت زیربنایی و پایه ای با هماهنگی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران انجام شده هست که از تداخل وظایف جلوگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *