شروع تحول درون شهرداری‌ها همگام با دهه پنجم انقلاب

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مهدی جمالی‌نژاد،معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور درون حاشیه برگزاری نهمین همایش مدیریت شهری و روستایی، اظهار کرد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ازبرای نخستین دفعه دستاورد ۴۰ ساله شهرداری‌ها را درون نمایشگاهی درون استان هرمزگان به نمایش گذاشتیم.

وی افزود: درون عین حال که نمایشگاهی ازبرای انعکاس دستاوردهای شهرداری‌های کشور برگزار شده، تجارب یک هزار و ۲۷۶ شهرداری و ۳۷ هزار دهیاری که هرکدام می‌تواند الگویی ازبرای شهرها و روستاهای دیگر باشد، به نمایش گذاشته می شود؛ همچنین درون کنار آن ورک شاپ‌های تخصصی درون حوزه‌های مختلف و موضوعاتی همچون بازآفرینی، حمل و نقل عمومی، شهر هوشمند و شهر دانش‌محور که شهرداری‌ها بیشتر درگیر آن هستند، برگزار می شود که هرکدام می‌تواند منشأ تحولات بزرگی باشد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم درون دهه پنجم تحولی درون شهرداری‌های سراسر کشور داشته باشیم و گام دوم را محکم برداریم تا بتوانیم دغدغه‌های مقام معظم رهبری را که درون بیانات گذشته مطرح کردند، رفع کنیم.

جمالی‌نژاد گفت: کار ارزشمندی که امروز اساس و پایه آن گذاشته می‌شود، شهرهای ایرانی-اسلامی هست؛ همچنین عناصر و مفاهیم این شهرها احصاء و مورد تحقیق قرار می‌گیرد تا تمدن ایرانی و اسلامی را درون شهرها متبلور کنیم.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *