سیاه‌نمایی علیه «حجامت» درون رسانه ملی

به گفته خبرگزاری فارس، متاسفانه ناآگاهی و عدم درک صحیح بعضی چهره‌ها و مسئولانی که با کوته‌بینی به داشته‌های ملی و دینی  نگاه می‌کنند، ظاهراً همه ندارد! و “طب سنتی” نیز یکی از حوزه‌هایی بوده که از دشنام و اهانت این چهره‌ها مصون نبوده هست.

طی سالیان گذشته و هر از چندگاهی شاهد هجمه‌ای سیاه و بی‌منطق علیه یکی از شاخه‌های طب سنتی کشورمان بوده‌ایم و القای ترس از انجام “حجامت” نیز پای ثابت این هجمه‌ها بوده هست؛ چه آن زمانی که معاون وزیر بهداشت درون نظام جمهوری اسلامی درون پشت تریبون رسمی این نظام مدعی شیوع “ایدز و هپاتیت” از طریق انجام حجامت می‌شود و چه آن زمانی که رئیس فرهنگستان علوم پزشکی  کشور “حجامت” را عملی خرافی و بدون فایده و خاصیت ازبرای زمانه ما معرفی می‌کند!

اخیراً هم سریالی تاریخی به نام “بانوی عمارت” درون چند قسمت خود از رسانه ملی به زشت‌ترین شیوه ممکن به حجامت تاخته و آن را عامل انتقال جذام و بدبختی به مردم معرفی کرده هست!

درمورد این سیاه‌نمایی ، دکتر محمد فصیحی دستجردی؛ متخصص بیماریهای عفونی، مطلبی را درون اختیار ما قرار داده که درون ادامه آمده هست:

درون مجموعه تلویزیونی “بانوی عمارت” درون لحظه‌ای که به سبب تحریک احساسات و شروع قسمت تازه، همه  مشتاق دانستن زندگی راز‌آلود بانوی کلیپ هستیم، ناگهان دلیل این زندگی غمبار و این بیماری و ظاهر وحشتناک، “حجامت” معرفی می‌شود! درون این باره گفتنی‌هایی هست که درون ادامه به بعضی از آنها اشاره می‌کنم:

۱٫ ازبرای اینجانب که یک متخصص بیماریهای عفونی هستم بسیار عجیب بود که حتی یک مشاوره کوچک یا تحقیق علمی درون مورد مسیر انتقال جذام درون یک مجموعه تلویزیونی با این همه خرج از بیت‌المال انجام نشده باشد!

۲٫ درصورتیکه سازندگان این برنامه قصد وهن این سنت موکد پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم را نداشتند، می‌توانستند دلیل از میان رفتن زیبایی آن بانو را سوختگی عنوان کنند نه یک بیماری که از مسیر‌های انتقال آن هیچ اطلاعی ندارند! مسیر انتقال جذام از حشرات، خاک و قطرات بینی هست و تا‌کنون درون هیچ کتابی از کتب تازه و قدیم مسیر انتقال خونی و زخم (اعم از حجامت و غیره) عنوان نشده هست.

۳٫ درون عجبم درون کشوری که پرچم‌دار اسلام درون جهان هست از سمت نهادهای مختلف علیه یک سنت قطعی از پیامبر گرامی اسلام اینگونه غیرعلمی مقابله و سیاه‌نمایی می‌شود؛ آن هم “حجامت” که از سنت‌های ملی ایرانیان درون سالیان متمادی قبل از اسلام هست و متاسفانه به سبب عناد و غفلت ما درون جهان به عنوان طب چینی از آن یاد می‌کنند.

۴٫ با یک گشت‌وگذار کوچک درون مقالات علمی جهان با نام حجامت یا  wet cuuping  مقالات علمی متعدد با اثرات شگرف مشاهده می‌کنید به طوری که “پروفسور یوهان آبله” درون آلمان آن را درمان عجیب و ۷۵ درصد بیماران خود را با نوعی از حجامت درمان کرده هست.

۵٫ ازبرای مخدوش شدن چهره حجامت، آن را درون حمام‌ها و توسط کولی‌ها و با شاخ انجام می‌دادند درون حالی که حکمای طراز اول ما با کوزه و با روش صحیح انجام می‌دادند و از ائمه اطهار علیهم السلام روایت داریم که آب زدن به حجامت نهی شده هست و خلاف اصول حجامت هست؛ درون مجموعه تلویزیونی گذشته نیز، این چهره مخدوش و کریه از حجامت نشان داده می‌شود.
* تسنیم

 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *