سند همکاری سازمان میراث فرهنگی و سازمان جهانی گردشگری به امضا رسید

به گفته خبرگزاری فارس، این تفاهم نامه عصر روز گذشته پنجشنبه ۴ بهمن ۹۷ به امضای علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و زوراب پلولیکاشویلی  دبیر کل سازمان جهانی گردشگری رسید. 

نخستین بند این تفاهم نامه موضوع کمک های فنی هست که بر این اساس، دبیرخانه سازمان جهانی گردشگری درون حوزه‌های فنی به جمهوری اسلامی ایران کمک خواهد  که می‌توان به بازبینی برنامه ملی توسعه گردشگری ایران و ارائه پیشنهاداتی ازبرای چگونگی مسیر پیگیری و تدوین و اجرای سیستم حساب‌های اقماری گردشگری ایران اشاره کرد.

همکاری درون زمینه بومگردی و گردشگری روستایی یکی دیگر از محورهای این سند همکاری هست که سازمان جهانی گردشگری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با مشارکت یکدیگر نسبت به ایجاد یک چارچوب همکاری درون زمینه بومگردی و گردشگری روستایی کار خواهند کرد. با لحاظ نمودن برنامه کاری سازمان جهانی گردشگری درون سال ۲۰۲۰ و برنامه گردشگری ایران، پیشنهاد شده هست که جمهوری اسلامی ایران و سازمان جهانی گردشگری درون سال ۲۰۲۰ یک همایش مشترک میان‌المللی با موضوع بومگردی و گردشگری روستایی برگزار خواهند کرد.

مدیریت تصویر و جایگاه‌‌سازی ازبرای جمهوری اسلامی ایران محور دیگر این سند همکاری هست که بر این اساس، سازمان جهانی گردشگری از طریق اجرای پروژه‌هایی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را درون زمینه ایجاد تصویر مثبت از ایران درون بازار جهانی، به عنوان یک مقصد امن با هویت فرهنگی منحصر به فرد و تنوع غنی، حمایت خواهد کرد.

ایجاد مرکز میان‌المللی صنایع دستی و گردشگری یکی دیگر از بندهای این سند همکاری هست که بر این اساس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علاقه‌مندی خود را به تاسیس مرکز میان‌المللی صنایع دستی و گردشگری درون جمهوری اسلامی ایران ابراز نموده هست و از سازمان جهانی گردشگری درون این خصوص درخواست حمایت کرده هست که جزئیات بیشتر مورد مذاکره قرار خواهد گرفت.

همکاری درون فعالیت‌های مسیر ابریشم نیز محور بعدی این سند همکاری هست که دو سمت بر نقش با اهمیت ایران درون برنامه ابتکاری مسیر ابریشم تاکید کردند و تایید نمودند که همکاری گسترده تر از طریق مشمول سازی همه بخشها، شرکا و ذی‌نفعان ازبرای اجرای برنامه‌های ابتکاری مشترک با هدف تقویت نقش ایران درون این مسیر توسعه ای و ترویجی، ضروری هست.

همکاری درون زمینه یک پروژه پایلوت ازبرای ترویج گردشگری قابل دسترسی (Accessible Tourism)، نیز درون این سند همکاری مورد توجه قرار گرفته هست که بر این اساس درون ایران دو سمت موافقت کردند که درون خصوص پروژه پایلوت ازبرای ترویج گردشگری قابل دسترسی مذاکره کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *