رونمایی از ۴ سند با اهمیت درون استان تهران

به گفته گرووه اجتماعی خبرگزاری فارس، احمد اسماعیلی راد معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تهران ضمن اشاره به  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  افزود: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با شعاراستقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و براساس مردم سالاری دینی به تحقق پیوست و کشور ما به عنوان کشوری مستقل روی پا خود ایستاد و همین سبب شد توطئه هایی از جنگ تحمیلی گرفته تا تحریم های گذشته علیه ما صورت گیرد، ولی با پشتیبانی مردم و رهنمود های رهبری فرزانه توانسیم توسعه و  پیشرفت  های شگرفی را درون کشور ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: ما مفتخریم که با تکیه بر نیروهای خود درون مسیر رشد ،تعالی و توسعه قرار گیریم و این همه مرهون برنامه ریزی منسجم ، مدون  و تکیه بر تجارب گذشته، علوم روز و فن آوری های نوین هست.

معاون فرماندار تهران ضمن اشاره به عنوان رسمی سند برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران که توسط شورای اسلامی شهر تهران تهیه شده هست، گفت: تمام دستگاه های اجرایی شهرستان پس از ابلاغ این سند ظرف مدت وقت یک هفته فرصت دارند تا مصوبات این سند را با قوانین، چارچوب‌ها، اهداف کلی، سیاست‌ها و برنامه‌هایی موجود درون دستگاه متبوع خود تطبیق و تحقیق نموده و نقطه نظرات مثبت و منفی خود را به فرمانداری منعکس کنند.

وی افزود: فرمانداری تهران پس از تحقیق مصوبات برنامه پنج ساله سوم توسعه ، ظرف مدت وقت مقرر ضمن موافقت یا مخالفت با مصوبات، سند مربوطه را به عنوان قانون و مصوبه شهر تهران عنوان خواهد کرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تهران درون قسمت دیگری از سخنان خود به عملکرد دولت درون تخصیص درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: دولت ازبرای ارائه خدمت ها بیشتر به مردم، درآمد حاصل از ارزش افزوده را ازبرای انجام امور عمرانی به شهرداری و روستاهای دارای دهیاری و فاقد دهیاری اختصاص داده که تنها مبلغ ۵۵ میلیون تومان ازبرای ۲۹ روستای فاقد دهیاری تهران به حساب فرمانداری تهران  واریز کرده هست.

وی به سرانه پایین فضای آموزشی اشاره کرد و گفت: شهر تهران به لحاظ فضای آموزشی جزو محرومترین شهرها هست، درون کل کشور مقدار تراکم به ازای  نفر درون کلاس، ۲۴ نفر هست این درون حالی هست که درون تهران این رقم به ۳۲ نفر می رسد و حتی در۸ منطقه از تهران این تعداد بیش از ۳۲ نفر هست .

اسماعیلی راد ضمن تقدیر از ارائه خدمت ها خیرین مدرسه ساز استان تهران ، گفت:سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استان تهران  درون تلاش هست تا با ساخت مدارس تازه، تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده، وضعیت فضاهای فیزیکی مدارس تهران را بهبود بخشد، ولی این سازمان همچنان خواهان استفاده کردن از ظرفیت خیرین مدرسه ساز هست.

اسماعیلی راد همچنین از عملکرد خوب جهاد کشاورزی درون مسیر اندازی سامانه های نوین آبیاری شهرستان تهران و شرکت آبفای تهران درون اجرای پروژه رینگ آب که به عنوان بزرگترین پروژه کشوری مطرح هست و نیز عملکرد خوب این شرکت درون حوادثی مثل پلاسکو تقدیر کرد.

وی همچنین به کمبود سرانه ورزشی درون تهران ، سرانه فرهنگی و هنری، فرسودگی مراکز بهزیستی، اورژانس و … اشاره کرد و خواستار پیگیری از سوی دستگاه های مربوطه شد تا با تلاش درون جذب اعتبارات درون راستای مرتفع کردن این مشکلات گام های موثری بردارند.

درون این نشست دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان تهران گزارشی ازآخرین اطلاعات از چگونگی تخصیص و جذب اعتبار تملک دارایی های شهرستان ارائه کرد و سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استان تهران، اداره جهاد کشاورزی استان و اداره آب و فاضلاب گزارشاتی را درخصوص آخرین وضعیت پروژه های تملک و دارایی سرمایه ای ارائه کردند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *