رنجبرزاده: ناجا پشتوانه مستحکمی ازبرای امنیت جامعه هست

اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درون گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، درون خصوص عملکرد نیروی انتظامی درون سال‌های گذشته اظهار داشت: نیروی انتظامی حافظ امنیت داخلی و حافظ جان و مال و ناموس مردم بوده و جایگاهی بسیار رفیع و ارزشمند دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درون تمام دنیا امنیت داخلی فرای موضوع امنیت فرامرزی اهمیت ویژه و خاصی داشته و ازبرای اجرای قوانین و دستورالعمل‌ها همکاری و همراهی بسیار خوبی درون این خصوص وجود داشته هست. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تأکید کرد: ما بر این باوریم که نیروی انتظامی می‌تواند پشتوانه بسیار مستحکمی ازبرای اقتصاد، امنیت خانواده و پشتیبان رفاه ، آسایش، آرامش، گردشگری و تفریح باشد؛ چراکه به طور کلی همه امورات زندگی به نوعی به امنیت داخلی گره خورده هست.

وی گفت: بحث حفاظت از مرزها و اموال مردم و همچنین اجرای مأموریت‌ها به عنوان ضابط قضایی همه و همه توانسته جایگاه این نیرو را ارتقا دهد؛ بنابراین بر هیچ کس پوشیده نیست که نیروی انتظامی بسیار مقتدر و ارزشمند بوده و ضرورت دارد که همه مردم به این جایگاه احترام گذاشته و ما نیز به این افراد خدا قوت عرض می‌کنیم.

رنجبرزاده تصریح کرد: دولت و کلیت نظام هم باید متناسب با تلاش‌ها و زحماتی که این عزیزان انجام می‌دهند باید حداقل زندگی را ازبرای خانواده‌هایشان فراهم کنند؛ متأسفانه درون این قسمت نمی‌توانیم دفاع خوبی داشته و به صراحت عنوان کنیم شرایط خاصی درون موضوع رفاه زندگی و امنیت و آرامش ازبرای خود اشخاص حاضر درون نیروی انتظامی درون کشور ما رقم خورده هست؛ و باید گفت که این قسمت کار می‌لنگد

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علی‌رغم همه کمبودها، کاستی‌ها و نارسایی‌ها ازبرای ناجا، آنها کار خودشان را انجام می‌دهند و ضرورت دارد ما به مقررات و  انضباط اجتماعی و همکاری و همراهی با ناجا ادامه دهیم چون هر کجا اختلالی درون این سیستم ایجاد شود دودش به چشم همه مردم می‌رود.

نماینده مردم اسدآباد اظهار داشت: هیچ‌کس دوست ندارد با مجرمین به نحوی عمل شود که مجرمان احساس امنیت کنند به چه دلیل که احساس امنیت ازبرای مجرمان به نوعی ناامنی را ازبرای افرادی درون پی دارد که سلامت جامعه را دنبال می‌کنند؛ بنابراین باید همه قبول کنیم با جرم باید برخورد شود و درون هر کجا که جرمی اتفاق بیفتد بلافاصله ناجا بتواند عمل کند؛ بنابراین باید سازوکاری تدوین شود و چنانچه احتیاج به قانون خاصی وجود دارد دولت باید این مسیر را هموار کند که ناجا وارد عمل شود.

رنجبرزاده عنوان کرد: باید شرایط ناجا را از لحاظ قانونی و دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌ها به شکل ای فراهم کنیم تا نگران برخورد قضایی با خودشان نباشند و با هجمه‌های ناجوانمردانه مردم روبه‌رو نشوند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فضاسازی‌هایی که گاهاً درون فضای مجازی بر علیه ناجا منتشر می‌شود، گفت: گاهاً فضاسازی‌هایی بر علیه نیروی انتظامی درون فضای مجازی پخش می‌شود که هزاران کار مثبتی که ناجا انجام می‌دهد را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ الان ممکن هست درون میان این همه نیرو یک نفر از مدار آرامش خارج شده و برخورد کند و عصبی شود و متناسب با انتظارات مردم کار نکند؛ این را نباید تعمیم داد و کلیت نیروی انتظامی را زیر سؤال برد.

وی افزود: من فکر می‌کنم درددل‌های نیروی انتظامی هم خیلی زیاد هست و ما باید ازبرای رسیدن به قله آرامش،‌ اطمینان، آسایش و رفاه و امنیت، حتماً نیروی انتظامی را به عنوان یک عضو ضروری درون خانواده اجتماع درون کنار خود داشته باشیم و همه سیستم و مقررات مربوط به آنها را رعایت کنیم.

رنجبرزاده درون جواب به دیگر سوال فارس درون خصوص ارزیابی عملکرد پلیس درون بحث کشف حجاب و طرح ناظر اظهار داشت: درون مسأله حجاب باید بپذیریم که ما کشور جمهوری اسلامی هستیم و جمهوریت ما که شرایط قانونی و قانون‌گذاری و انتخابات را ازبرای مردم فراهم کرده هست متناسب با قوانین موجود با سلسله مراتب درون تأیید مسیر اسلامیت و جمهوریت یکسری قوانین و مقررات نیز وضع کرده هست. 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درصورتیکه کسی از این حدود خارج شود طبیعتاً از سیستم آن مدار مردمی حکومت جمهوری اسلامی خارج شده و خروج از این سیستم و به عبارتی ایجاد ناهنجاری درون سیستم یک نوع بی‌نظمی تلقی می‌شود. 

نماینده مردم اسدآباد افزود: شاید آن فرد احساس کند به هر نحوی می‌تواند عمل کند؛ البته درون خیلی از کشورهای دنیا یکسری مقررات بر اساس ایدئولوژی و دین و سیستم و مقررات اعتقادی افراد درون نظر گرفته شده هست؛ دین ما دین اسلام هست و دین اسلام واجب کرده که یکسری مقررات را قبول کنیم و بر اساس آن نیز قوانینی وضع شده و مسیر و روش زندگی ما متناسب با آن شرایط انتخاب شده هست و باید فضای جامعه متناسب با شرایط حکومت قابل پذیرش باشد. 

وی ادامه داد: زمانی یک عده‌ای بخواهند بگویند ما نمی‌پذیریم و ما قبول نمی‌کنیم؛ این نمی‌شود به چه دلیل که ما جمهوری اسلامی را با ۹۸ درصد پذیرفته‌ایم و قانون اساسی ما همان قانونی که یکسری اختیارات و انتخابات را ازبرای مردم انتخاب کرده یکسری مقررات را نیز وضع کرده هست و نمی‌شود اینها را نادیده گرفت. 

رنجبرزاده تصریح کرد: این مقررات متناسب با آموزه‌های دینی و اسلامی ما وضع شده و نمی‌شود که یک نفر بگوید خودم تصمیم می‌گیرم به چه دلیل که با سازوکار سیستم حکومتی ما درون تضاد قرار می‌گیرد و یک نوع هنجارشکنی هست و می‌طلبد با آن برخورد شود؛ به چه دلیل که می‌تواند به جامعه آسیب برساند و درون مسیر جامعه نوعی وضعیت نامطلوب ایجاد کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به مسأله حجاب پرداخت و عنوان کرد: آنهایی که کشف حجاب می‌کنند و قواعد و ماهیت و جمهوریت نظام را نادیده می‌گیرند این افراد هم از جمهوریت و هم از ماهیت نظام خروج کرده‌ و کارشان ناپسند هست؛ همچنین به نوعی قانون‌شکنی انجام داده و باید با آنها برخورد شود. 

وی درون خصوص حمایت مجلس از نیروی انتظامی عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی هر آنچه که تحت عنوان احتیاج به تنظیم یکسری قواعد و قوانین ضرورت ایجاد می‌کند این آمادگی را دارد که متناسب با آن، قانون وضع شود تا ناجا متناسب با قوانین برخورد داشته باشد.

رنجبرزاده به بحث امر به معروف و نهی از منکر که توصیه دین بوده و امام حسین (ع) درون مسیر این فریضه به شهادت رسیده، پرداخت و گفت: نباید این همه اندوخته و ذخیره مسیر کمال انسانیت را رها کرد تا به تصمیمات اشخاص و افراد جزیره‌ای عمل شود؛ درصورتیکه هر کسی بخواهد به هر نحوی رفتار کند این مسأله خوشایند جامعه نیست ؛به چه دلیل که باید حدود اجتماع رعایت شود و متناسب با آن هم برخورد صورت گیرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این مطلب که مجلس شورای اسلامی حتماً مدافع آن روش و شیوه‌ای هست که درون مدار اسلامیت و جمهوریت قرار دارد، عنوان کرد: باید انتظاراتمان متناسب با شرایط موجود درون نیروی انتظامی باشد؛ البته باید درون نظر داشت که افرادی که می‌خواهند رفتارهایی درون جهت اصلاح جامعه انجام دهند کارورزیده، کارآزموده و آموزش‌دیده بوده و با رعایت تمام اصول و شرایط کار خود را انجام دهند تا افرادی که عمل آنها را مشاهده می‌کنند جریحه‌دار نشوند و هدف نهایی بر اساس مسیر قانونی پیش رود.

وی درون جواب به این سوال فارس درون مورد فضاسازی‌های مجازی بر علیه ناجا، عنوان کرد: فضای مجازی درون سطح جامعه ما هم یک فرصت هست و هم یک تهدید جدی؛ ولی آنچه بیشتر دیده شده،؛ این هست که آثار تخریبی‌ آن از سوی افراد دنبال می‌شود و بیشتر مردم را به سمت تفریح، ناکارآمدی، اعتراض و انتقاد پیش می‌برد؛ غافل از اینکه درون کنارهر  ۲ مسیر انتقادی، می‌تواند ۴ مسیر اصلاحاتی وجود داشته باشد ولی متأسفانه این اصلاحات اتفاق نمی‌افتد و ایراد کار همینجاست.

رنجبرزاده گفت: فضای مجازی باید بهتر از این عمل کند و باید پشتوانه امنیت کشور باشد و مردم درون این مسیر پشتوانه باشند؛ درصورتیکه درون فضای مجازی ۴ انتقاد به نیروی انتظامی می‌شود باید صدها نفر به دفاع از فلسفه وجودی ناجا و رسالت و برنامه‌هایی که بر عهده دارد و اجرا می‌کند بپردازند؛ متأسفانه روی این قضایا غافل هستیم و تنها درون فضای مجازی به مسائل انتقادی پرداخته می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درون خصوص قوانین مرتبط با فضای مجازی اظهار داشت: انتظار می‌رود که یکسری قوانین درون موضوع فضای مجازی داشته باشیم؛ گاهاً تهمت‌ها به شدت درون فضای مجازی رواج پیدا کرده هست؛ اقدامات سازمان‌دهی شده را به هم ارتباط می‌دهند و ممکن هست موضوعی متعلق به گذشته بوده، آن را به حال ارتباط می‌دهند؛ شیطنت‌گیم‌هایی که درون فضای مجازی صورت می‌گیرد باید کنترل شده و با آنها برخورد شود؛ البته قوانینی را ما نتوانستیم وضع کنیم که دست دستگاه قضایی و ناجا باز باشد درون خصوص برخورد با اخلال‌گرانی که درون فضای مجازی، روان جامعه را می‌آزارند.

وی به حوادث  و جوسازی‌های گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوعات زنگ خطری هست ازبرای کشور که درون همه مسیرها -نه تنها بحث نیروی انتظامی-  اعتبار یک نیرو و یک ستون نظام را کاملاً سازمان‌دهی شده تخریب می‌کنند؛ ما خواهان عزم جدی دولت و آمادگی مجلس ازبرای وضع قوانین درون این خصوص هستیم.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *