رسولی: بعضی از سازمان‌ها حیات خلوت شهرداری‌اند/ امانی: ازبرای انتخاب یک کارشناس اینقدر ریز شدن درون شأن شورا نیست

به گفته خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درون صد و بیست و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران تحقیق اساسنامه واحد سازمان‌های تابعه شهرداری تهران درون دستور کار قرار گرفت که درون ماده چهارم درون خصوص وظایف و اختیارات ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران پیشنهاد حذف تبصره سوم این ماده را مبنی بر اینکه مشارکت سازمان از طریق خرید سهام و سرمایه‌گذاری درون هر شرکت خارج از شهرداری منوط به اخذ مجوز از شورای شهر هست را مطرح کرد که این پیشنهاد با ۵ موافق و ۱۰ مخالف به تصویب نرسید. 

درون ادامه این جلسه محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورای شهر تهران درون خصوص ماده هشتم این اساسنامه مبنی بر ترکیب شورا اظهار داشت: ترکیب شورا درون ماده هشتم و بند «د» آن مبنی بر اینکه تحقیق و تصویب صورت‌های مالی سازمان بر اساس گفته هیأت مدیره، بازرس و تصمیم‌گیری درمورد آنها حداکثر تا موعد مقرر باشد را مطرح کرد و بر این اساس مقرر شده دو نفر کارشناس خارج از شهرداری باشند و با این کار شهرداری‌ستیزی صورت گرفته و بنده پیشنهاد می‌دهم یکی از این کارشناسان از داخل شهرداری باشد و یکی دیگر نیز خارج از شهرداری. 

درون ادامه رسولی عضو شورای شهر تهران مخالف این پیشنهاد گفت: درون این مورد ساعت‌ها بحث شده هست این سازمان‌ها و شرکت‌ها بعضاً حیات خلوت شهرداری هستند و کمترین نوآوری را درون این سازمان‌ها داشته‌اند. لذا پیشنهاد می‌شود که ۲ نفر کارشناس از خارج شهرداری باشد.

درون ادامه شهربانو امانی دیگر عضو شورای شهر تهران گفت: نگاه بدبینانه به درون سیستم موجب می‌شود سیستم از هم بپاشد و به نوعی باید تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها درون این خصوص را اصلاح کنیم. 

وی گفت: ازبرای انتخاب یک کارشناس اینقدر ریز شدن درون شأن شورا نیست.

درون ادامه امامی معاون اداری و مالی شهرداری تهران نیز گفت: بنده هم پیشنهاد می‌دهم یکی از کارشناسان از داخل سازمان و یکی دیگر نیز از خارج از شهرداری باشد که درون آخر این پیشنهاد با ۱۳ موافق و ۲ مخالف به تصویب رسید.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *