دبيركل و خزانه دار درون چه صورت حق رای نخواهند داشت؟/ رای رئیس نافذ هست

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، چندماه پس از روی کار آمدن سیدرضا صالحی امیری، اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک درون دستور کار هیات اجرایی قرار گرفت.

یکی از عمده ترین تغییرات مربوط به انتخاب دبیرکل و خزانه دار بود به این صورت که این فرد توسط رییس کمیته پیشنهاد شوند و به تایید هیات اجرایی یا مجمع عمومی برسند.

با توجه به اینکه تصویب این بند تغییراتی را درون خصوص حق رای ازبرای خزانه دار و دبیرکل ایجاد می کند قرار تصمیم نهایی را اعضای مجمع درون تاریخ ٢٥ دی بگیرند.

دو شیوه درون این خصوص مطرح شده هست؛ درون صورتی که دبیرکل و خزانه دار از سوی رییس پیشنهاد و به تصویب هیات اجرایی برسند این افراد درون هیات اجرایی حق رای نخواهند داشت.

درون صورتی که انتخاب دبیرکل و خزانه دار به پیشنهاد رییس و تصویب مجمع عمومی برسند، این افراد از حق رای برخوردار خواهند بود.

بندی که به تصویب هیات اجرایی رسیده مربوط به پیشنهاد دبیرکل و خزانه دار از سوی رییس بوده هست. تصویب آنها از سوی مجمع یا هیات اجرایی بستگی به تصویب مجمع عمومی دارد.

درون هر دو صورت اعضای هیات رییسه و اجرایی زوج هستند، بنابراین رای رییس کمیته نافذ خواهد بود.

طبق استعلامی که کمیته ملی المپیک از کمیته میان المللی گرفته، روسای فدراسیون هایی که درون حال حاضر پستی ندارند، نمی توانند درون هیات اجرایی فعالیت کنند. بنابراین به نظر می رسد علیرضا رحیمی رییس سابق فدراسیون هندبال از هیات اجرایی رفتنی می شود.

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *