خوزستان از آب‌ معدنی و نان اشباع شده هست

به گفته خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، تقی‌زاده درون چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران اظهار داشت: درون سیل گذشته خوزستان، ما به عنوان استان معین انتخاب شدیم و بنده به اتفاق تیمی متشکل از هلال‌احمر،‌ آب منطقه‌ای، آبفا و مسیر و شهرسازی و همین طور دانشگاه علوم پزشکی به منطقه اعزام شدیم.

وی گفت: ما پس از اینکه به استان خوزستان عزیمت کردیم بلافاصله جلسه‌ای با استاندار و معاونین خوزستان برگزار شد که سوسنگرد و دشت آزادگان که دارای شرایط خاص و ویژه‌ای بودند معرفی و اقدامات لازم صورت گرفت.

معاون فنی و عمرانی استاندار تهران گفت: رودخانه کرخه از ۶۹ روستا عبور می‌کند و ۱۵ کیلومتر طول محور این رودخانه هست.

تقی‌زاده بیان داشت: ما ۴۸ تا ۷۲ ساعت فرصت داشتیم که شهرهای سوسنگرد و دیگر شهرها درون آن محدوده وارد سیلاب نشوند و با هماهنگی شورای تأمین جلوی تخلیه دشت آزادگان با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت گرفته شد.

وی گفت:‌ درون حال حاضر ۱۵۰ ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین استانداری تهران درون منطقه خوزستان وجود دارد و توانستیم ۲۵ کیلومتر سیل‌بند درون آنجا ایجاد کنیم. اقلامی از جمله آب‌معدنی و گونی‌هایی ازبرای شن و ماسه به منطقه ارسال کرده‌ایم و روزانه ۶ تا ۷ هزار غذای گرم درون اختیار مردم می‌گذاشتیم.

معاون فنی و عمرانی استاندار تهران گفت: درون حال حاضر منطقه به شرایط ثبات و پایداری رسیده هست و بعضی از اقلام از جمله آب‌معدنی و نان دیگر احتیاج نیست به چه دلیل که درون حال حاضر مشکل دپو و نگهداری این اقلام را نیز داریم و با توجه به شرایط هوای گرم درخواست می‌شود که پنکه، کولر آبی، پشه‌بند،‌کلمن آب، البسه و دمپایی به مناطق خوزستان ارسال کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *