خدمت‌ رسانی قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درون چهل سالگی انقلاب + عکس ها

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، فعالیت‌های مختلف نیروهای جهادی تحت حمایت قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درون روزهای منتهی به چهل سالگی انقلاب، نشان می‌دهد پس از چهار دهه، هم اکنون دغدغه نیروهای جهادی این انقلاب، محرومیت‌زدایی درون ایران اسلامی هست.

 

پس از تاکیدات مقام معظم رهبری درون ملاقات سال ۹۵ با دانشجویان، قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با هدف استفاده کردن از ظرفیتهای این ستاد ازبرای پشتیبانی از گروه‌های جهادی، تشکیل شد.

قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درون سالهای گذشته درون راستای محرومیت‌زدایی و حمایت و پشتیبانی از گروه‌های جهادی، خدمت ها بسیاری را درون قالب این ‌گروه‌ها به مردم مناطق محروم و کم‌ برخوردار کشورمان ارائه کرده هست. امداد و نجات درون حوادث و بلایای طبیعی، اقدامات اشتغالزایی، حضور مؤثر درون آسیبهای اجتماعی، فعالیتهای عمرانی، بهداشتی و درمانی از جمله این خدمت ها هستند.

این گروه‌های جهادی که با حمایت قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) فعالیت می‌کنند، درون آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی نیز با فعالیت درون روستاها و مناطق محروم به فکر استوار نگه داشتن یکی از اصول اساسی انقلاب پر شکوه اسلامی به این معنی محرومیت‌زدایی هستند.

اشتغالزایی درون مناطق محروم تبعات مثبتی از جمله تزریق امیدواری درون زندگی مردم آن مناطق و بوجود آمدن آثار اجتماعی درون کنار آثار اقتصادی این مشاغل درون آن مناطق می شود. از همین رو گروه جهادی عمار (حلما) استان کرمان درون روستای اسلام‌آباد و زهکلوت منطقه رودبار جنوب واقع درون جنوب استان کرمان، کار به برگزاری ۱۴ دوره آموزشی فرهنگی و کارگاه‌های آموزشی مشاغل خرد جهت اشتغالزایی و انجام طرح سفره کریمان ( تهیه و توزیع ارزاق ازبرای محرومین) به استعداد ۲۰ خانوار کرده هست.

مرمت و تعمیر منازل آسیب‌دیده مردم درون روستاهای نقاط کم‌برخوردار و محروم کشور از فعالیتهای گروه‌های جهادی درون سراسر کشور هست؛ درون یکی از این فعالیت‌ها، کانون جهادی فرهنگی فاطمیون و ستاد حرکتهای جهادی شهید حسین همدانی شهر دلفان استان لرستان با کمک ۷۰ نیروی جهادی و حمایت قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، کار به مرمت و تعمیر ۱۴ باب منزل کرده‌اند.

فعالیت‌های بهداشتی و درمانی از دیگر خدماتی هست که نیروهای جهادی درون مناطق کم‌برخوردار و محروم ارائه می‌دهند. با توجه به مستعد بودن مردم این مناطق به بیماریهای عفونی و پوستی، جهادگران اقدامات پیشگیرانه‌ای را درون این زمینه انجام داده‌اند؛ یکی از این بیماریهای عفونی و پوستی، بیماری سالک هست که توسط گزش پشه خاکی آلوده به‌نوعی انگل، منتقل می‌شود. سالانه نزدیک به ۲ میلیون مورد این بیماری درون سراسر دنیا اتفاق می‌افتد که هر ساله بالغ بر ۲۰ هزار مورد ابتلا درون کشورمان ثبت و گفته شده هست.

با توجه به ضرورت پیشگیری درون زمینه بیماری‌های پوستی و عفونی، گروه جهادی ایثار استان خراسان شمالی با حمایت مادی و معنوی قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، درون حوزه بهداشت و درمان کار به اجرای طرح پیشگیری از بیماریهای عفونی و پوستی درون روستاهای این استان کرده‌اند.

 پیش از این ۳۰۰ نفر از ساکنین روستاهای همجوار شهرستان اسفراین به خصوص منطقه زرق‌آباد به بیماری‌هایی همچون سالک مبتلا شده بودند.

از دیگر فعالیت‌های گروه جهادی ایثار درون راستای اجرای طرح پیشگیری از بیماریهای عفونی و پوستی، می‌توان به زیر و رو کردن خاک جهت از میان بردن تخم پشه سالک اشاره کرد. با اجرای این طرح ۲ هزار و ۶۷۰ نفر بطور مستقیم از گزند این نوع بیماریها مصون مانده‌اند.

این فعالیت‌های مختلف درون زمینه‌های عمرانی، اشتغالزایی و بهداشتی و درمانی درون آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی توسط نیروهای جهادی تحت حمایت قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، نشان می‌دهد پس از چهار دهه، هم اکنون دغدغه نیروهای جهادی این انقلاب، رفع مشکلات مستضعفین و محرومیت‌زدایی درون ایران اسلامی هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *