خداحافظی با فروش طرح ترافیک به شیوه سنتی

به گفته گروه شهری خبرگزاری فارس، مرکز اطلاع‌رسانی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران درون اطلاعیه‌ای عنوان کرد: با جایگزین شدن طرح کنترل آلودگی هوا به جای طرح زوج یا فرد از اول تیر، ثبت‌نام درون سامانه «تهران من» ازبرای ترددکنندگان درون این محدوده ضروری شد و همه خودروهایی که قصد تردد درون این محدوده را داشته باشند باید مشخصات خودروی خویش را درون این سامانه ثبت کنند.

پس از شروع اجرای طرح کنترل آلودگی هوا تعداد ثبت‌نام‌کنندگان درون سامانه «تهران من» با افزایش دو برابری مواجه شده و به یک میلیون و پانصد هزار کاربر افزایش پیدا کرده هست ولی نکته‌ای که بعضی از ثبت‌نام‌کنندگان از آن غافل شده‌اند، وارد نکردن مشخصات خودرو درون این سامانه هست.

شهروندان تهرانی توجه کنند که تنها ثبت‌نام کافی نیست و باید مشخصات خودرو نیز درون داخل سایت ثبت شود؛ خودروهایی که مشخصاتشان درون این سامانه ثبت نشده باشد، امکان استفاده کردن از سهمیه تردد مجانی ۲۰ روزه را نخواهند داشت و تردد این خودروها درون محدوده کنترل آلودگی هوا درون کل فصل مشمول پرداخت عوارض می شود.

طرح کنترل آلودگی هوا از اول تیر جایگزین طرح زوج یا فرد سابق شد. بر اساس این طرح، دیگر زوج یا فرد بودن پلاک خودروها ملاک نیست و همه خودروهای پلاک تهران ۲۰ روز و پلاک غیرتهران ۱۵ روز درون هر فصل می‌توانند به صورت مجانی وارد این محدوده شوند و ازبرای روزهای مازاد باید عوارض پرداخت کنند.

با تغییر طرح ترافیک درون سال ۹۷ سامانه «تهران من» ازبرای ساماندهی طرح ترافیک مسیر‌اندازی شد و همه خودروهایی که قصد تردد درون این محدوده را داشته باشند درون این سامانه ثبت‌نام می‌کنند. این سامانه جایگزین فروش طرح ترافیک به شیوه سنتی شده و شهروندان کافی هست پس از ثبت اطلاعات شخصی و مشخصات خودروی خویش، حساب شهروندی‌شان را شارژ کنند تا عوارض طرح ترافیک پس از هر دفعه تردد از حسابشان کسر شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *