خالدان: مسابقه زیادی نداشتیم و نباید انتظار نتیجه داشت/ یک سال هست شایسته را ندیده‌ام

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی تنیس کشورمان خود را ازبرای حضور درون مسابقات گروه سوم دویسکاپ آسیا – اقیانوسیه آماده می‌کند.

این تیم درون حال حاضر درون سنگاپور به سر می‌برد و قرار هست پیش از دویسکاپ درون رقابت‌های فیوچرز این کشور هم به میدان برود.

شاهین خالدان یکی از ملی‌پوشان کشورمان هست که درون حال حاضر درون اردو حضور دارند. وی که نفر اول تنیس کشورمان هست امید زیادی به درخشش وی درون دویسکاپ وجود دارد.

وی درون گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درون مورد شرایط خودش، تیم ملی و دیویس کاپ صحبت کرد که درون زیر می‌خوانید.

* تیم ملی درون سنگاپور به سر می‌برد وضعیت چطور هست؟

خدا را شکر تیم ملی شرایط خوبی دارد ولی آب و هوا درون سنگاپور گرم و شرجی هست. ما به این هوا عادت نداریم و به همین دلیل دشوار هست. تعریق بدن زیاد و نفس کشیدن دشوار می‌شود و با توجه به همین شرجی بودن توپ آرام‌تر حرکت می‌کند.

* حریفان را چطور ارزیابی می‌کنی؟

بازیکنان خوبی درون این رقابت‌ها حضور خواهند داشت و گیم آسان و راحتی درون پیش نداریم. بازیکنان تیم‌ها درون مسابقات مختلف حضور داشتند و مطمئناً از ما بیشتر گیم کرده‌اند.

* فکر می‌کنی با این شرایط می‌توانیم به گروه دوم صعود کنیم؟

تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که صعود کنیم. تیم‌ها به هم نزدیک هستند و نمی‌توانیم از قبل معلوم کنیم که چه تیمی صعود می‌کند. کارمان مشکل هست. تیم‌های دیگر آسیایی هر هفته درون مسابقات هستند ولی بازیکنان ما این شرایط را ندارند. مسابقه زیاد نداشتیم و نباید انتظار نتیجه داشته باشیم. باید یک فرقی میان کسی که یکسال گیم کرده هست با ما وجود داشته باشد. مانند شب امتحان نیست که شما بخوانید و بروید نمره بگیرد. ازبرای موفقیت درون تنیس باید تمرین کنید و مسابقه بدهید.

* ترکیب تیم ملی نسبت به سال گذشته عوض شده هست. بازیکنان جوان می‌توانند موفق باشند؟

درست هست ۴-۵ بازیکن جوان به ترکیب تیم ملی اضافه شده‌اند مطمئناً سرمربی تیم حتماً شناخت خوبی داشته که آنها را دعوت کرده هست. تنیس ورزشی هست که درون طول سال شما درصورتیکه دو سه هفته گیم نکنید شرایط‌تان عوض می‌شود. این بازیکنان جوان هم باید دائم درون مسابقه باشند تا به شرایط خوبی برسند.

 

* برخلاف تیم‌های دیگر ما شرایط حضور درون مسابقات را نداریم، چطور می‌توانیم پیشرفت کنیم؟

بازیکنان داخلی ما تا زمانی که نتوانند درون مسابقات فیوچرز و میان‌المللی شرکت کنند نمی‌توانیم پیشرفت زیادی کنیم. هر بازیکن که به سنگاپور آمده درون طول سال ۱۰ تا ۱۵ هفته درون مسابقه هست و آنهایی که سطح‌شان بالاتر هست حتی به ۲۰ هفته‌ هم می‌رسد. اینکه تنها تمرین کنیم کارساز نیست هر چقدر هم که درون تمرین خوب باشید ولی مسابقه ندهید توفیری ندارد. 

* شرایط خودت چطور هست؟

تمرینات خوبی داشتم و آماده‌ام تنها باید یک مقدار مسابقه بدهم. با توجه به اینکه از ناحیه کمر مصدوم بودم امسال نتوانستم گیم کنم. فیوچرز سنگاپور نخستین مسابقه‌ای هست که پس از مصدومیتم شرکت می‌کنم.

* تنیس ایران درگیر انتخابات هست و شرایط پایداری ندارد، وضعیت را چطور ارزیابی می‌کنی؟

من درون ۴-۵ ماه گذشته ایران نبودم و اطلاعات زیادی درون مورد شرایط فدراسیون ندارم. یک سالی هم هست که شایسته رئیس فدراسیون را ندیده‌ام. چند دفعه تلفنی صحبت کردیم که آن هم درون حد سلام و احوالپرسی بوده هست. 

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *