حناچی: ۲ مرحله مسیل‌های تهران را لایروبی کردیم

به گفته خبرنگار شهری خبرگزاری فارس پیروز حناچی شهردار تهران درون مراسم افتتاح ۲۰ پروژه عمرانی درون منطقه ۶ شهرداری تهران با تبریک اعیاد بزرگ شعبانیه، اظهار کرد: پروژه‌های افتتاح شده به مناسبت نیمه شعبان قابل تقدیر بود و به نمایندگی از اعضای شورای شهر از مسؤولانی که نقش ایفا کردند، تشکر می‌کنم.

حناچی گفت: تک تک این پروژه‌ها ازبرای بهتر شدن حال شهر تهران و به خصوص منطقه ۶ شهرداری تهران بوده هست و خوشحالم از اینکه از توان متخصصین داخلی استفاده کردن شده هست.

شهردار تهران گفت: ما درصورتیکه با تهدیداتی روبه‌رو هستیم حتما بدانید که مسیر مقابله‌اش هم درون دست خودمان هست و بدانید که ما درون خودمان توان دفاع درون برابر این حوادث را داریم.

حناچی افزود: درصورتیکه آموزه‌های فرهنگی‌مان را فراموش کرده‌ایم این ایراد ماست و دیدید درون سیل آخر درون شیراز، غافلگیری سبب شد که تعداد کشته‌های ما بالا برود.

وی گفت: درون آنجایی که حادثه شیراز اتفاق افتاد سال‌ها مسیل آب بوده هست ولی ما توجه نکرده‌ایم و از سویی هم یادمان باشد که جاهایی عموما آبگرفتگی داشتیم که ساخت و سازهای تازه رخ داد.

شهردار تهران گفت: بازار وکیل یک نوآوری هست و با همه بازارها فرق دارد به شکل‌ای که شما ازبرای ورود به مغازه باید چند پله بالا بروید این به این معنی این شهر مستعد وقوع سیل بوده هست و سازندگان بازار به این نکته توجه داشته‌اند.

وی افزود: ما درون شروع زمستان تمام مسیل‌ها را لایروبی کردیم و این کار را درون ابتدای فروردین هم انجام دادیم ولی به این هم اکتفا نکردیم و به بعضی از مناطق ویژه‌تر نگاه کردیم.

حناچی گفت: ما درون روز ۱۲ فروردین درون وردآورد تا پای وقوع سیل رفتیم و آماده بودیم که جاده کرج را ببندیم ولی خوشبختانه این اتفاق نیفتاد.

شهردار تهران گفت: زمانی درون مقابله با حوادث موفق خواهیم بود که آمادگی خود را درون هر شرایطی حفظ کنیم و درون کنارش به توان داخلی هم توجه کنیم.

وی ادامه داد: دولت تصمیم گرفته هست تا از سیل‌های تهران یک گفته ملی تهیه کند همان طور که از حادثه پلاسکو هم یک گفته ملی تهیه شد.

حناچی گفت: امروز تجهیزات آتش نشانی ما قابل مقایسه با وقت وقوع حادثه پلاسکو نیست و این نتیجه تهیه همان گفته ملی هست.

وی افزود: یک انتقاد هم از همکارانم درون منطقه ۶ دارم که کاش به خاطر کار بزرگی که درون افتتاح این بیست پروژه داشتید همه بیلبوردهای منطقه را مزین به این پروژه‌ها می‌کردید تا مردم بدانند چه کار بزرگی کرده‌اید.
انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *