حذف کارمزد وام قرض‌الحسنه ضروری «مددجویان» از سال ۹۸

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سیدپرویز فتاح، رئیس کمیته امداد درون نخستین روز از مسافرت به استان سیستان و بلوچستان که به قصد تحقیق وضعیت خدمت‌رسانی و سرکشی به خانواده‌های مددجویان انجام شد، با علما، ریش‌سفیدان و سران طوایف منطقه و همچنین با فرماندار و نماینده مردم سراوان درون مجلس شورای اسلامی ملاقات کرد.

رئیس کمیته امداد درون جلسه شورای اداری شهرستان سراوان از حذف کارمزد وام قرض‌الحسنه ضروری مددجویان خبر داد و گفت: درون حال حاضر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تسهیلات ضروری با کارمزد ۳ درصد به نیازمندان پرداخت می‌کند که از ابتدای سال ۹۸ کارمزد این تسهیلات ضروری حذف می شود.

وی به افزایش سقف تسهیلات اشتغال مددجویان اشاره کرد و افزود: درون بحث اشتغال، سقف تسهیلات ۲۰ میلیون تومان بود ولی با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی، این میزان به ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه افزایش یافت که این تسهیلات از طریق مستمری مددجو ضمانت می شود.

فتاح با تاکید بر ضرورت حمایت این نهاد از دانشجویان و دانش‌آموزان محروم، اضافه کرد: نباید اجازه دهیم محرومیت سبب دوری از علم و تحصیل شود و درون تمام حوزه‌ها از جمله خوابگاه و خرج تحصیل به دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان کمک می شود.

رئیس کمیته امداد افزود: مسکن یک معضل ازبرای مددجویان هست ولی به لطف خداوند، با امضای تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه، سال آینده مشکل مسکن مددجویان درون سیستان و بلوچستان حل می شود.

وی با بیان اینکه هر یتیم درون کشور به طور متوسط پنج حامی دارد، تاکید کرد: متاسفانه هم اکنون بعضی ایتام درون سیستان و بلوچستان حامی ندارند که درون این زمینه علمای اهل سنت همانند حوزه زکات باید فرهنگ‌سازی بیشتری انجام دهند.

 وی با اشاره به اینکه درون نظام اسلامی شیعه و سنی زیر پرچم انقلاب اسلامی با صلح و دوستی زندگی می‌کنند، گفت: مسئولان باید هرچه درون توان دارند به نیازمندان به ویژه به مرزدارانی که پرچم عزت جمهوری اسلامی ایران را درون دست دارند، رسیدگی کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *