جزئیات جشنواره فرهنگی و هنری «حمایت از کالای ایرانی» ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان

علی رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش درون گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس از ابلاغ شیوه‌نامه جشنواره فرهنگی و هنری «حمایت از کالای ایرانی» ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان خبر داد و اظهار کرد: نقش آموزش و پرورش، معلمان و دانش‌آموزان درون کنار خانواده به عنوان وسیع‌ترین و پرمخاطب‌ترین دستگاه فرهنگی درون ایجاد روحیه حمایت از تولیدات ملی غیرقابل انکار هست. 

وی ادامه داد: به همین قصد معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ازبرای تحقق شعار سال با هدف فرهنگ‌سازی ازبرای استفاده کردن و حمایت هر چه بیشتر از کالاهای ایرانی با استفاده کردن از تمام ظرفیت‌های موجود، به برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری حمایت از کالای ایرانی، کار می‌کند.

رمضانی اضافه کرد: این جشنواره درون رشته‌های سرود همگانی، کلیپ، نمایش خیابانی، نمایش‌نامه‌نویسی، تولید پادکست، خوشنویسی نستعلیق، عکاسی، نقاشی، پوستر، شعر کودک و نوجوان و قصه کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

وی به ضوابط عمومی و اجرایی این جشنواره اشاره کرد و گفت: مجری برنامه درون سطح شهرستان‌ها، کانون‌های فرهنگی تربیتی هستند و اطلاع‌رسانی و جذب دانش‌آموزان و معلمان از طریق کانون‌های فرهنگی و تربیتی انجام می شود؛ درون حقیقت کانون‌های فرهنگی و تربیتی نسبت به اطلاع‌رسانی ازبرای معلمان و دانش‌آموزان کار کرده و پس از شناسایی دانش‌آموزان، عملیات ثبت‌نام دانش‌آموزان و معلمان را برعهده خواهند داشت.

مدیرکل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش تصریح کرد: سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان و معلمان درون اختیار مدیران کانون‌های فرهنگی و تربیتی قرار خواهد گرفت و محوریت ثبت‌نام دانش‌آموزان با این مجموعه‌های فرهنگی تربیتی خواهد بود و به قصد استفاده کردن از ظرفیت شوراهای دانش‌آموزی درون مدارس و انجمن‌های ذیل آن با نظارت و راهبری مدیران مدارس، برنامه‌های درون مدرسه انجام می شود.

وی به ضوابط عمومی جشنواره اشاره کرد و گفت:  آثار باید به همراه شناسه اثر به صورت بارگذاری مستقیماً درون سایت دبیرخانه کشوری جشنواره کالای ایرانی به آدرس Kalairani97…ir ارسال شود و ارزیابی آثار درون سطح کشوری انجام می‌شود.

رمضانی ادامه داد: ضوابط اختصاصی مورد احتیاج هر رشته و همچنین ملاک‌های داوری هر رشته از طریق سایت جشنواره به نشانی kalairani97…ir اطلاع‌رسانی می‌‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به سایت جشنواره مراجعه کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *