جزئیات برنامه‌های آموزشی ازبرای کاهش فاصله کیفیت تحصیلی میان دانش‌آموزان روستایی و شهری

مرتضی شکوهی مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش درون گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، درون جواب به درخواست مخاطبان این خبرگزاری درون سامانه «فارس من» درمورد «تبعیض میان دانش‌آموزان دارای معلم مجرب و سربازمعلم»، اظهار کرد: اساساً پیش‌بینی راهبران آموزشی که از میان بهترین همکاران و معلمان ما انتخاب شدند درون جهت کاهش این فاصله هست چون به طور طبیعی تفاوتی میان معلمان حتی داخل شهرها به این معنی درون مناطق مختلف، حاشیه شهرها و مناطق روستایی وجود دارد.

وی ادامه داد: ازبرای اینکه این فاصله را کاهش دهیم به این معنی درصورتیکه معلم ما تازه کار هست یا سرباز معلم هست بتواند از انجام وظایفش برآید یکی از سازوکارهای ما پیش‌بینی راهبران تربیتی هست که به معلمان مراجعه کرده و به آنها کمک آموزشی می‌دهند.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: از دیگر برنامه‌ها، ناظرینی هستند که از ادارات آموزش و پرورش استان‌ها و مناطق پیش‌بینی کرده‌ایم که بر فعالیت مدارس نظارت می‌کنند؛ همچنین دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی ازبرای معلمان پیش‌بینی شده هست.

شکوهی به فعالیت تلویزیون تعاملی آموزش و پرورش با عنوان «سینا TV» اشاره کرد وگفت: این تلویزیون مسیر‌اندازی شده هست و خیلی از برنامه‌ها و اطلاعات لازم درون این تلویزیون توضیح داده شده که معلمان می‌توانند استفاده کردن کنند.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش درون جهت اینکه بتواند تفاوت‌ها را به حداقل برساند واقعا تلاش می‌کند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *