توسعه خدمت ها غیرحضوری با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود

به گفته خبرگزاری فارس، مصطفی سالاری درون جلسه‌ای که به قصد ارزیابی مسیر توسعه خدمت ها غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی با حضور مدیران ارشد این سازمان و ارتباط کلیپ کنفرانسی با مدیران کل تأمین اجتماعی سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: ازبرای تحقق اهداف سازمان درون زمینه توسعه خدمت ها غیرحضوری بایستی مشوق‌هایی ازبرای استفاده کردن از این خدمت ها ایجاد و مراحل توسعه این قسمت از خدمت ها به شکل‌ای طراحی شود تا درون دوره زمانی مشخصی خدمت ها صرفا به صورت غیرحضوری ارائه و خدمت ها حضوری حذف شود.

سالاری بر لزوم برنامه ریزی مناسب ازبرای آخر دادن به ارائه همزمان خدمت ها حضوری و غیرحضوری تأکید کرد و افزود: بایستی خدمت ها غیرحضوری با مزایای قابل توجهی همراه باشد تا مخاطبان سازمان بهره‌برداری از خدمت ها غیرحضوری را به مراجعه حضوری به واحدهای اجرایی ترجیح دهند.

وی با اشاره به اینکه درون مراحل اولیه توسعه خدمت ها غیرحضوری ازبرای استفاده کردن از تعداد محدودی از خدمت ها مراجعه حضوری نیز مورد احتیاج هست، گفت: ازبرای حذف مراجعه حضوری درمورد این خدمت ها باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد و خدمت ها به صورت کاملا غیرحضوری ارائه شود.

سالاری تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف توسعه خدمت ها غیرحضوری و دولت الکترونیک ارتقاء شفافیت و سلامت اداری هست که این امر با حذف خدمت ها حضوری محقق می‌شود و ارائه خدمت ها حضوری و غیرحضوری به صورت همزمان کمکی به تحقق این هدف نمی‌کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: درحال حاضر بیش از ۴۰ خدمت سازمان تأمین اجتماعی به صورت غیرحضوری قابل ارائه هست و درون آینده بسیار نزدیک تعداد خدمت ها غیرحضوری قابل ارائه به بیش از ۶۰ خدمت می‌رسد.

قائم موهبتی، معاون امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی نیز درون این جلسه گفت: با برگزاری منظم جلسات ارزیابی توسعه خدمت ها غیرحضوری مشکلات و نقاط ضعف سامانه‌های خدمت ها غیرحضوری برطرف شده و مسیر ارتقاء این خدمت ها به خوبی درحال انجام هست.

وی افزود: توسعه خدمت ها غیرحضوری از مهمترین اقدامات سازمان تأمین اجتماعی درون سال‌های گذشته هست و مرحوم دکتر نوربخش ازبرای تحقق این برنامه اقدامات اساسی انجام دادند. مدیران و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی نیز ازبرای تحقق اهداف سازمان درون این زمینه تلاش مضاعفی داشته و از همه ظرفیتها استفاده کردن می‌شود.

درون این جلسه مدیران کل استانها و مدیران و کارشناسان واحدهای تخصصی سازمان تأمین اجتماعی نیز به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود درمورد توسعه خدمت ها غیرحضوری پرداختند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *