تراکتورسازی و لیکنز ناکام هفته شدند/بالوتلی فرشته نجات نفت‌آبادان

به گفته خبرگزاری فارس، هفته بیست و ششم لیگ برتر با برگزاری هشت ملاقات به آخر رسید و درون این هفته تیم فوتبال پرسپولیس با وجود تساوی مقابل ذوب‌آهن کماکان درون صدر جدول لیگ برتر باقی ماند. نتایج هفته بیست و ششم لیگ برتر به شرح زیر هست:

ذوب‌آهن صفر – پرسپولیس صفر

استقلال تهران یک – ماشین‌سازی تبریز صفر

سایپا ۲ – سپاهان ۵

نفت مسجدسلیمان صفر – استقلال خوزستان صفر

نساجی یک – پدیده شهر خودرو صفر

تراکتورسازی صفر – پیکان یک

فولاد خوزستان یک – نفت آبادان ۴

پارس جنوبی ۲ – سپیدرود ۲

تیم هفته:سپاهان

با تقدیر از عملکرد تیم پیکان که موفق شد تراکتورسازی را با یک گل درون تبریز شکست دهد عنوان تیم هفته به سپاهان می‌رسد شاگردان امیر قلعه‌نویی موفق شدند درون یک گیم پرگل و هجومی درون خارج از خانه با ۵ گل تیم سایپا را شکست دهد.  با این نتیجه تیم سپاهان  درون رده سوم قرار گرفت و درون پنج امتیازی صدر جدول هست. هر چند نمی‌توان از عملکرد خوب تیم نفت آبادان که درون اهواز چهار گل به فولاد این شهر زد بی‌تفاوت گذشت.

مربی هفته:پائولو سرجیو

مربی موفق هفته بیست و ششم درون حالی که تیمش درون اهواز و درون گیم خارج از خانه با یک گل از فولاد عقب بود ولی درون آخر موفق شدند چهار دفعه دروازه فولاد را باز کنند تا جدال حساس این دو تیم به سود آبادانی‌ها به آخر برسد. با این نتیجه نفت آبادان شانس زیادی ازبرای ماندن درون لیگ برتر پیدا کرد و به احتمال بسیار از منطقه خطر دور می شود. همچنین باید به حسین فرکی هم اشاره کنیم. وی درحالی که تراکتورسازی درون شرایط خاصی بود و ازبرای ماندن درون کورس قهرمانی به سه امتیاز احتیاج داشت این تیم را درون خانه شکست داد. 

ناکام هفته:تراکتورسازی

تراکتورسازی درون هفته بیست و پنجم لیگ برتر درون رشت مقابل سپیدرود شکست خورد تا نخستین شکست قرمزپوشان تبریزی با لیکنز مربی تازه خود رقم برخورد ولی این باخت سبب شد تا علاوه بر کنار گذاشتن محسن فروزان از این تیم، حاشیه‌‌های زیادی هم گریبان تراکتورسازی را بگیرد. همین فشار و استرس زیاد سبب شد تا تراکتورسازی روز گذشته درون یک گیم خانگی و مقابل چشمان نزدیک به ۴۰ هزار هوادار خود به تیم پیکان که وضعیت خوبی ندارد نتیجه را واگذار کند. دو شکست متوالی ازبرای تراکتورسازان سبب شد تا الان آنها شانس قهرمان شدن را خیلی کمرنگ ببینند. هرچند که حاشیه‌های بیشتری ازبرای قرمزپوشان تبریزی به وجود آمده هست. 

بازیکن هفته:جاناتان بالوتلی

مهاجم تیم نفت آبادان درون روزی که تیمش از فولاد خوزستان عقب بود موفق شد با درخشش خیره‌ کننده خود هتریک کرده و سه دفعه دروازه فولاد خوزستان را باز کند. این بازیکن با عملکرد درخشانی که داشت این شانس را به نفتی‌ها داد تا شرایط بهتری درون جدول رده‌بندی به دست بیاورد.

گیم هفته:تراکتورسازی – پیکان

تراکتورسازی که درون گیم قبلی خود شکست خورده بود  ازبرای جبران و کسب سه امتیاز مقابل پیکان ظاهر شد ولی درون آخر این شاگردان حسین فرکی بودند که این گیم حساس را درون تبریز برنده شدند. با وجود اینکه تیم تراکتورسازی درون این گیم عملکرد بسیار بهتری داشت و موقعیت‌های زیادی هم خلق کرد ولی درون آخر نتوانستند از سد مدافعان پیکان بگذرند تا دومین باخت متوالی خود را درون نیم‌فصل دوم لیگ برتر به دست بیاورند. اتفاقات اصلی این گیم ولی پس از سوت آخر داور شروع شد به چه دلیل که هجوم بعضی از هواداران به داخل زمین و درگیری و زد و خورد با بازیکنان و افرادی که درون برگزاری این گیم نقش دارند سبب شد تا یک دفعه دیگر فوتبال تبریز روز پرحاشیه‌ای را سپری کند. حدود ۵۰ مجروح و مصدوم پس از این گیم راهی مراکز درمانی شدند و صندلی‌های زیادی هم شکسته شد. شدت این اتفاقات تأسف‌برانگیز به حدی بود که حتی با بازیکنی مثل مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی کشورمان هم درگیری رخ بدهد و به نظر می‌رسد با شرایط موجود تیم تراکتورسازی کار سختی ازبرای ادامه گیم‌های خود درون لیگ برتر داشته باشد.

گلزنان برتر لیگ:

۱۴ گل: کی‌روش استنلی از سپاهان 

۱۳ گل: علی علیپور از پرسپولیس

۱۱ گل: آنتونی استکوس از تراکتورسازی و شیمبا از فولاد

۹ گل: امین قاسمی‌نژاد از پدیده شهر خودرو

جدول لیگ برتر

 

انتهای پیام/ا

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *