تدوین منشور حقوق خانواده درون وزارت آموزش‌ و پرورش

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نورعلی عباسپور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان درون جمع مدیران آموزش‌ و پرورش مناطق و نواحی استان خوزستان، تحول درون آموزش‌ و پرورش را منوط به اجرای صحیح مدرسه محوری دانست و اظهار کرد: بدون اهمیت بخشی به کانون مدرسه، توسعه‌ای درون آموزش‌ و پرورش اتفاق نخواهد داد.

وی با بیان اینکه با اهمیت‌ترین سرمایه یک جامعه نیروی انسانی هست، خاطرنشان کرد: خانواده با اهمیت‌ترین کانون جامعه هست و توجه به این نهاد، زمینه‌ساز تربیت نیروی انسانی پویا و توانمند می شود و افزایش آگاهی خانواده‌ها درون ارتباط با وظایف تربیتی و آموزشی آنها می‌تواند بسیاری از مشکلات مدرسه را مرتفع کند و این با اهمیت تنها از طریق تقویت انجمن‌های اولیا و مربیان درون مدارس محقق می‌شود.

عباسپور با اشاره به تدوین منشور حقوق خانواده درون وزارت آموزش‌ و پرورش، گفت: درون این منشور وظایف تربیتی خانواده‌ها نسبت به نهاد مدرسه معلوم‌ شده هست و وظایف مدارس درون قبال والدین و دانش‌آموزان به‌ صورت کامل انتخاب‌ شده هست.

وی از تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان درون آینده‌ای نزدیک درون وزارت آموزش‌ و پرورش خبر داد و اظهار کرد: با دستور وزیر آموزش‌ و پرورش مسیر تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌ و پرورش شروع شده هست تا پیش از پیش شاهد مشارکت خانواده‌ها درون فرآیند تصمیم سازی درون سطح وزارت باشیم.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌ و پرورش ادامه داد: تقویت نقش خانواده‌ها درون حوزه تعلیم و تربیت با اهمیت‌ترین رویکرد مجموعه انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش هست لذا درون مرحله اول اتاق اولیا و مربیان درون ۱۰ مدارس کشور ساخته می شود.

عباسپور جهت‌دهی به مطالبات دانش‌آموزان و زمینه‌سازی ازبرای پاسخگویی به این مطالبات با اهمیت‌ترین وظیفه نهاد انجمن اولیا و مربیان دانست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *