تجدید میثاق شهردار تهران با آرمان های امام راحل

به گفته خبرگزاری فارس، پیروزحناچی شهردار تهران به همراه تعدادی از مدیران و معاونان شهرداری و اعضای شورای شهر با حضور درحرم امام خمینی (ره) با نثار گل به مرقد آن امام راحل با آرمان های ایشان تجدید میثاق کرد. 

از سمت تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) محمدعلی انصاری شهردار تهران را همراهی می کرد.

حناچی درون این مراسم اظهار کرد: آن چیزی که امام (ره) همواره به آن اشاره می کردند خدمت به محرومان و مستضعفان بود، طبقاتی که دسترسی کمتری به سطوح بالای حاکمیت دارند و ایشان آن ها را ولی نعمت انقلاب می دانستند. ما نیز تلاش خود را خواهیم کرد تا همین کار را انجام دهیم. 

وی ادامه داد: درون طول تاریخ کسانی ماندگار می شوند که زمانی همه به نوع دیگری می اندیشند با شجاعت درون مقابل چیزی که غلط بوده قد علم می کنند. فکر می کنم اصلی ترین خصیصه حضرت امام (ره) شجاعت ایشان بوده هست.

شهردار تهران سپس بر مزار بعضی شهدای گرانقدر انقلاب از جمله شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر، مرحوم آیت الله طالقانی و سرداران شهید چمران، همت، باکری و تعدادی دیگر از شهدای دفاع مقدس حاضر شد و با نثار گل نسبت به آن ها ادای احترام کرد.

ملاقات از یادمان جاویدالاثر «ابراهیم هادی» که از همرزمان حناچی بوده هست از سایر برنامه های شهردار تهران بود. حناچی با ذکر خاطراتی از شجاعت ابراهیم هادی یاد و نام وی را گرامی داشت.

وی بر معرفت و شیردلی این شهید تأکید کرد و گفت: همه وی را به شجاعت می‌شناختند. ابراهیم را درون یکی از عملیات‌ها به خاطر دارم که پایش مصدوم شده و گردنش نیز ترکش خورده بود، ولی با این حال حاضر نشد درون عملیات حضور نداشته باشد.

شهردار تهران سپس بر مزار مادرانی حاضر شد که بیش از دو شهید تقدیم انقلاب و کشور کرده اند و نسبت به آنها ادای احترام کرد.

شهردار تهران درون قسمت دیگری از مراسم تجدید میثاق با شهدا از همراهانش خواست تا با وی به مزار شهید سعید نوری تاج بروند و به وی ادای احترام کنند. حناچی از رشادت‌های این شهید تعریف کرد که همکلاسی وی درون مدرسه مفید نیز بود، و افزود: سعید را درون آخر منافقین کوردل به شهادت رساندند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *