تاکنون تخلفی درون مورد سلامت گوشت های قرمز وارداتی گفته نشده هست

به گفته گروه سلامت خبرگزاری فارس، محسن فرهادی درون اظهار داشت: براساس وظایف قانونی وزارت بهداشت، موظف هستیم سلامت یا بهداشت محیط مراکز عرضه و توزیع محصولات خام دامی، گوشت قرمز داخلی و وارداتی را کنترل کنیم و ازبرای کنترل و نظارت، با سازمان دامپزشکی کشور هماهنگی بسیار خوبی داریم. ازبرای مثال، همکاران ما درخصوص رعایت بهداشت فردی، تمیز بودن یخچال و دستگاه ها و ابزارهای مورد استفاده کردن، دارا بودن کارت بهداشت ازبرای قصاب ها و آموزش های مورد احتیاج ازبرای فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره دفعه که توزیع گوشت قرمز داخلی و وارداتی را انجام می دهند، بازدیدهای دوره ای دارند.

وی تصریح کرد: همکاران ما درون وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، سلامت سیستم برودتی مانند یخچال و فریزر و شرایط نگهداری گوشت قرمز را درون مراکز عرضه به وسیله دستگاه های پرتابلی که درون اختیار دارند، تحقیق می کنند. همچنین نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت، بهداشت محیط ساختمان یا مرکز عرضه کننده گوشت و مجوزهای سازمان دامپزشکی ازبرای سلامت گوشت قرمز را کنترل می کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، افزود: تاکنون تخلف و مشکل خاصی درون مورد سلامت گوشت های قرمز وارداتی یا داخلی به وجود نیامده هست. البته ممکن هست نواقصی درون مورد بهداشت فردی و شرایط نگهداری گوشت وجود داشته باشد که همکاران ما به شکل میدانی آنها را تحقیق و برطرف کرده و یا نسبت به تعطیلی موقت و یا ارجاع پرونده به مراجع قضایی کار می کنند.

فرهادی درون جواب به سوالی درخصوص عرضه گوشت و محصولات خام دامی با شرایط نامناسب درون بعضی فروشگاه های زنجیره ای، گفت: حتما باید بر روی بسته بندی گوشت و محصولات خام دامی عرضه شده درون فروشگاه های زنجیره ای که باید با رعایت استانداردها و قواعد معلوم شده باشد، تاریخ مصرف به طور خوانا درج شده باشد؛ چراکه درون غیر این صورت، تقلب و تخلف بهداشتی انجام شده که دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان دامپزشکی می توانند این موضوع را تحقیق و با آن برخورد کنند و شعبه فروشگاه زنجیره ای مذکور هم باید پاسخگو باشد. همچنین مردم باید به مُهر کنترل دامپزشکی بر روی گوشت قرمز و محصولات خام دامی نیز توجه کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *