بیت‌المال درون خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

به گفته خبرگزاری فارس، قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها از آذرماه اجرایی شد درون همین راستا وزارت ورزش به فدراسیون‌های ورزشی عنوان کرد تا اسامی بازنشستگان خود را عنوان کنند.

درون وزارت ورزش نیز بازنشسته‌هایی بودند که وزیر ورزش درون احکام مختلف، نفرات جایگزین را معرفی کرد که درون مهمترین پست‌ها می‌توان به معاونت امور بانوان و حراست وزارت ورزش اشاره کرد.

با ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها، فریبا محمدیان از پست خود کنار رفت و زهرا موسوی به عنوان سرپرست معرفی شد ولی محمدیان با وجود اینکه هیچ پستی درون وزارت ورزش نداشت، ۲۴ ساعت پس درون محل کارش حاضر شد به طوری که این حضور همچنان تا امروز ادامه دارد وی به عنوان مشاور فعالیت دارد.

نکته جالب اینجاست که شنیده شده فریبا محمدیان درون انتخاب نواب رئیس فدراسیون‌ها نیز دخالت دارد و رفت و آمد وی به وزارت ورزش با ماشین اداری و همان تشریفات سابق صورت می‌گیرد.

اول دی‌ماه سال ۱۳۹۵ بود که فریبا محمدیان با حکم مسعود سلطانی‌فر ازبرای معاونت امور بانوان معرفی شد ولی درون همان موقع بعضی از رسانه‌ها مسئله بازنشستگی وی را مطرح کردند. محمدیان ۱۰ مهرماه ۱۳۸۸ بازنشسته شده و با توجه به اینکه از امور بازنشستگان حقوق دریافت می‌کند، یکی از مدیرانی هست که با قانون تازه از وزارت ورزش رفتنی شد.

الان اینکه به چه دلیل وزارت ورزش پس از چندین ماه هم اکنون تکلیف معاونت امور بانوان را معلوم نمی‌کند، خود جای سوال دارد.

* عباباف، بازنشسته‌ای روی کاغذ!

محمدجواد عباباف درون تاریخ ۲۶ دی‌ماه سال ۹۵ به عنوان مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان معرفی شد ولی وی نیز یکی از افرادی بود که شامل قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها می‌شد براین اساس ۱۷ آذرماه، وزیر ورزش ورزش و جوانان درون حکمی عباس صانعی را به عنوان سرپرست حراست معرفی کرد ولی اردیبهشت ماه امسال بود که درون آخر جعفر سمیعی ازبرای این پست معرفی شد.

عباباف مدتی پس از کنار رفتنش از حراست وزارت ورزش، درون جام ملت‌های آسیا تماشاگر گیم تیم ملی فوتبال بود ولی سوال اساسی اینجاست با توجه به اینکه وی از سمت خود کنار رفته، با چه بودجه‌ای به مسافرت خارجی رفته و نظاره‌گر گیم فوتبال بوده هست؟

شنیده‌ها حاکی از این هست عباباف به عنوان عضو هیات امنای صندوق حمایت از قهرمانان نیز معرفی شده هست.

با وجود اینکه بارها تاکید شده فدراسیون‌ها و دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند از بازنشسته‌ها استفاده کردن کنند، معلوم نیست بازنشسته‌ها با چه مجوزی علاوه براینکه فعالیت دارند، از اموال و امکانات دولتی نیز استفاده کردن می‌کنند؟

* فعالیت بازنشستگان همچنان ادامه دارد

با وجود اینکه بازنشستگان دیگری هم درون وزارت ورزش و زیرمجموعه‌های آن هستند و مهلت فعالیت آنها به آخر رسیده ولی وزارت ورزش هم اکنون هیچ حکمی ازبرای آنها صادر نکرده هست. یکی از این موارد رضا گل‌محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران هست. مدت وقت فعالیت گل‌محمدی اردیبهشت امسال به آخر رسید ولی وزارت ورزش هیچ اقدامی درون این خصوص انجام نداده هست.

گل‌محمدی پیش از این درون گفت‌وگو با فارس عنوان کرده بود درون فدراسیون قایقرانی رای لازم را بیاورد یا خیر، تا آخر سال ۹۷ از اداره کل تهران خواهد رفت.

علاوه بر گل‌محمدی افراد دیگری هم درون وزارت ورزش هستند که با وجود آخر فعالیت‌شان، هیچ حکمی درون خصوص بازنشستگی آنها صادر نشده و کماکان بدون توجه به قانون، درون پست خود فعالیت می کنند و از امکانات دولتی نیز بهره می برند!

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *