بیانیه ذوب‌آهن درون آستانه ملاقات با النصر عربستان؛ فوتبال پیوند دهنده فرهنگ‌ و ملت‌هاست

به گفته خبرگزای فارس و به نقل از باشگاه ذوب آهن، درون این بیانیه آمده هست:

حمد و شکر بی آخر برذات مقدس ربوبیت که با تربیت های معنوی خود، مسیر و رسم زیبا زیستن و برادری را درپناه بیرق مقدس دین مبین اسلام به ما آموخت.

تاریخ ۱۰ هزار ساله خاورمیانه گواهی بر نزدیکی ریشه های تمدن و فرهنگ بسیاری از کشورهای این قسمت از جهان هست که به حق گهواره تمدن بشری خوانده می شود.

درون این میان اشتراکات میان کشورهای ایران و عراق به حدی هست که به جرات می توان این دو کشور را شاخسار یک درخت دانست. درخت پهناور و ریشه داری که از یک سو ریشه درون دین مقدس اسلام و از سوی دیگر درون تمدن کهن میان النهرین – که تا به امروز مایه مباهات جهانیان هست – دارد.

حضور بقاع متبرکه ائمه شیعه سلام الله علیهم به ویژه درون دو شهر نجف و کربلای معلی که یکی مدفن مقدس و واجب التعظیم مولای متقیان حیدر کرار امیر المومنین اسداله الغالب علی بن ابی طالب علیه السلام و دیگری محل وقوع حماسه حسینی و مشهدمقدس سرور شهدای عالم حضرت ابا عبدالله الحسین و برادر بزرگوارش قمربنی هاشم حضرت ابالفضل العباس علیهم السلام می باشد، یکی از مصادیق این اشتراکات هست.

درصورتیکه کسی می خواهد به میزان عشق و علاقه و دوستی و برادری دو کشور ایران و عراق پی ببرد باید درون ایام اربعین حسینی از مرزهای ایران گذشته و پای پیاده به خاک عراق قدم بگذارد تا ببیند که این دو ملت با محوریت عشق به ائمه اطهار علیهم السلام چگونه با مهربانی و صفایی خالص با یکدیگر سلوک می کنند. درون همه این مدت وقت خواهران و برادران عراقی آنچه دارند را ازبرای آسایش و پذیرایی از زائران حسینی درون طبق اخلاص می گذارند، چنانکه مردم عزیز ایران نیز مخصوصا درون شهرهای مشهد و قم و اصفهان، درون طول سال میزبان زائران عراقی حرم مطهر امام هشتم شیعیان و خواهران مکرمه ایشان (حضرت معصومه و حضرت زینب سلام الله علیهم) بوده اند و دوستدار همه مردم شریف عراق هستند و خواهند بود.

دو ملت برادر به این معنی ایران و عراق درون کنار هم، شاهد وقایع تلخ و شیرینی بوده اند و آنچه سبب پیروزی دو ملت شده هست اتحاد و همدلی دو کشور درون سایه ی تمسک به دین مبین اسلام و تبعیت از مرجعیت شیعه بوده هست.

امروز نیز دو ملت ایران و عراق به لطف خدای منان و با عنایت ائمه اطهار همچون همیشه درون کنار یکدیگر درون کمال اتحاد و مودت هستند و درون همه زمینه ها اعم از نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی ورزشی همکاری های بسیار نزدیکی دارند.

امروزه نیرویی قدرتمند همچون فوتبال نیز پا به عرصه گذاشته هست تا بیش از پیش پیوند دهنده ملت ها و فرهنگهای دو کشور باشد.

از همین رو باشگاه فرهنگی – ورزشی ذوب آهن اصفهان از آنجا که عراق را کشور دوستدار ایرانیان می داند با وجود گزینه های بسیار، شهر کربلای معلا درون عراق را به عنوان شهر و کشور ثالث جهت میزبانی از باشگاههای عربستانی درون رقابتهای جام باشگاههای آسیا انتخاب نمود.

این رویداد با اهمیت در۳۱ اردیبهشت ماه درون شهر مقدس کربلا به وقوع خواهد پیوست و هواداران ایرانی و عراقی فرهنگ غنی واقعی دو ملت را نشان خواهند داد و حاشیه های پیش آمده پس از مسابقه الزوراء و ذوب آهن را به فراموشی خواهند سپرد و همه متحدتر از قبل و درون کنار هم خواهند بود و اجازه نخواهد داد که دشمنان زبون دو ملت با تمدن و با فرهنگ ایران و عراق از تفرقه ما خوشحال شوند.

منتظر حضور گرم هواداران فوتبال مخصوصا تیم فوتبال ذوب آهن ایران از هر دو کشور ایران و عراق هستیم.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *