بعضی مطالب کتاب‌های درسی ضروری نیست

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درون آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان نهضت سوادآموزی که درون سالن جلسات این سازمان برگزار شد با تجلیل از خدمت ها ۸ ساله علی باقرزاده اظهار کرد: کارهای بسیار خوبی درون ۸ ساله گذشته درون حوزه سوادآموزی صورت گرفته هست و با تأسیس سازمان نهضت سوادآموزی به‌ فرمان حضرت امام خمینی (ره)، دستاوردهای خوبی پس از پیروزی انقلاب اسلامی داشتیم و این‌ یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی هست.

وی افزود: هرچند دستاوردهای خوبی درون حوزه سوادآموزی داشتیم ولی موانعی درون این مسیر وجود دارد که باید برطرف شود و امید هست روزی فرارسد که هیچ فرد بی‌سوادی درون کشور نداشته باشیم.

بطحایی خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا افراد نسبت به تفاوت سواد و بی‌سوادی واقف شوند و ازبرای سواددار شدن انگیزه و علاقه لازمه را داشته باشند.

وی ادامه داد: مهارت‌آموزی درون نهضت سوادآموزی باید جز لاینفک این سازمان باشد هرچند قسمت مهمی از این نقیصه به آموزش‌های ما درون مدرسه برمی‌گردد.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: متأسفانه امروز مطالبی را درون کتاب‌های درسی می‌بینیم که وجود آن ضروری نیست و باید بسیاری از ضروریات امروز جامعه جایگزین آن شود.

 وی اضافه کرد: بسیاری از اوقات دانش‌آموزانی که مدال‌های مختلف را درون رقابت‌ها کسب کرده‌اند از اداره یک زندگی ساده ناتوان هستند و بسیاری از مهارت‌های اولیه زندگی و اجتماعی را نمی‌دانند و گاهی اوقات نیز نبود این مهارت‌ها مشکلات اساسی درون زندگی افراد به وجود می‌آورد.

بطحایی اظهار کرد: سازمان نهضت سوادآموزی باید بیش‌ازپیش به آموزش مهارت‌های اجتماعی بپردازد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *