بطحایی: نباید مدارس خارج از کشور را مانند ۴۰ سال پیش اداره کنیم

به گفته خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درون گردهمایی سرپرستان مدارس جمهوری اسلامی ایران درون خارج از کشور با بیان اینکه اکنون ما به جای تصدی‌گری به سراغ نظارت رفته‌ایم، گفت: بنده سال ۷۴ که خارج از کشور بودم مدارس کشورمان را از نظر کیفیت با جاهای دیگر دنیا مقایسه می‌کردم که زمین تا آسمان فاصله داشتیم.

وی افزود: ینده درون وقت سرپرستی ازبرای اینکه دایره نفوذی‌ام بالا باشد اجازه نمی‌دادم مشکلات مالی معلمان، مرا تحت‌الشعاع قرار دهد ولی امروز سرپرستان مدارس خارج از کشور به دلیل نبودن ارز کافی با مشکل مواجه هستند و درصورتیکه درون سال ۹۸ فکری به حال مدارس نکنیم باید مدارس را تعطیل کنیم؛ معلمان خارج از کشور اکنون با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

بطحایی با بیان اینکه بنده از آقای کریمی رئیس مرکز امور میان‌الملل و مدارس خارج از کشور درخواست کردم تا به سرپرستان تفویض اختیار کند چون سرپرستان درون کشورهای خارجی ظرفیت‌های مدارس خود را می‌شناسند.

وی گفت: باور کنید درصورتیکه به وضعیت مدارس رسیدگی نشود مجبور می‌شویم به دلیل نداشتن منبع ها ارزی مدارس را ببنیدیم و بر همین اساس به هر نحوی که می‌توانیم باید ازبرای ادامه ارائه خدمت ها کار کنیم و فردی که آمادگی لازم ازبرای ارائه خدمت ها با استفاده کردن از روش‌های مناسب دارد را انتخاب کنیم و روش آموزش از مسیر دور می‌تواند کمک‌ کننده باشد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: کاهش خرج‌های مدارس خارج از کشور درون شرایط فعلی اجتناب‌ناپذیر هست لذا باید راهکارهای جدیدی را ارائه داد و از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده کردن را کرد؛ هرگونه اصلاحات درون دستورالعمل‌ها ازبرای افزایش بهره‌وری از ظرفیت‌های موجود باید درون اسرع وقت انجام شود و وزارت امور خارجه نیز آماده همکاری درون این زمینه هست.

بطحایی ادامه داد: بنده از سرپرستان درخواست دارم تا درصورتیکه پیشنهادی دارند ارائه کنند چون وزارت امور خارجه آمادگی لازم را ازبرای رفع مشکلات دارد؛ اکنون درصورتیکه بخواهیم مدارس خارجی به خدمت ها خود ادامه دهند باید شرایط را با شرایط مدارس داخلی تطبیق دهیم تا بتوانیم چراغ مدارس را روشن نگه داریم.

وی با بیان اینکه معلمان مدارس خارج از کشور یک سال حق مسکن و ۶ ماه فوق‌العاده شغل دریافت نکرده‌اند، گفت: اقدامات نباید به نحوی باشد که نظارت بر مدارس کاهش پیدا کند و معلمان درون این صورت یا باید با این وضعیت کنار بیایند یا اینکه شرایط  ادامه فعالیت ازبرای آنان وجود نخواهد داشت.

بطحایی از کاهش نیروی انسانی درون مدارس خارج از کشور بدون تعطیلی حتی یک مدرسه خبر داد و خاطرنشان کرد: امروزه نباید مدارس خارج از کشور را مانند ۴۰ سال پیش اداره کنیم البته به شدت تأکید دارم که به هیچ عنوان نباید درون هر شرایطی کیفیت آموزش درون مدارس خارج از کشور کاهش پیدا کند ولی باید از شیوه‌های نوین درون اداره مدارس خارج از کشور استفاده کردن کرد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: از اقدامات ماه‌های گذشته همه نشانه‌ها حاکی از آن هست که به لطف خداوند نقشه‌های دشمنان نقش بر آب می شود و به اهداف‌شان نخواهند رسید؛ سیاستمداران آمریکایی می‌گویند درصورتیکه ما درون سال ۹۸ نتوانیم با این روش‌های تحریمی که ناجوانمردانه هست، ایران را به زانو درآوریم، درون سال ۹۹ کارمان تمام هست و نمی‌توانیم تأثیری درون اقتصاد ایران و این قسمت‌های حاکمیتی بگذاریم.

وی درون آخر گفت:  امیدوارم ان‌شاءالله سال ۹۸ را با همه سختی‌ها بگذرانیم و مانند فراز و فرودهایی که طی ۴۰ سال گذشته وجود داشته و از آن خارج شده‌ایم از این مشکل سرافرازانه عبور کنیم.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *