بسته حمایتی ازبرای بیماران «SMA» تدوین می‌شود/ رایزنی با شرکت‌های تولیدکننده دارو

به گفته خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، «سامانه فارس من» با هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم مسیر‌اندازی شده هست و درون سریع‌ترین وقت به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

سوژه «پیگیری تامین دارو ازبرای بیماران sma» درون سامانه فارس من مطرح و شهروندان خواستار رسیدگی به مشکلات این بیماران شدند. درون همین راستا رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت توضیحاتی را درخصوص حمایت‌های وزارت بهداشت از این بیماران ارایه داد.

مهدی شادنوش درون گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درمورد آخرین جزئیات پیگیری مشکلات بیماران اس ام ای توسط وزارت بهداشت توضیح داد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده بسته حمایتی از این بیماران تدوین و درون حال کامل شدن هست.

وی افزود: کمیته تخصصی درون زمینه تحقیق و ارائه راهکارهایی ازبرای حل مشکلات بیماران مبتلا به اس ام ای تشکیل شده که به صورت هفتگی تشکیل جلسه داده و مشکلات این بیماران را تحقیق می‌کند تا درون آخر بتوانیم یک بسته جامع خدماتی را به این بیماران ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با تدوین این بسته مسیر ارائه خدمت ها به این بیماران تسهیل می شود تا این افراد درون وقت‌های مشخصی خدمت دریافت کنند.

شادنوش درمورد جزئیات این بسته حمایتی توضیح داد: خدمت ها توانبخشی، مراقبت و نگهداری و خدمت ها داروئی از جمله مواردی هستند که درون این بسته حمایتی دیده شده‌اند.

وی افزود: روش‌های درمانی مختلفی درون دنیا از جمله دارو درمانی، ژن درمانی و سلول درمانی ازبرای این بیماران استفاده کردن شده هست که امیدواریم درون آینده‌ای نزدیک بتوانیم از این روش‌ها درون کشور استفاده کردن کنیم.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت ادامه داد: درون زمینه تهیه دارو ازبرای این بیماران با بعضی از شرکت‌های تولید کننده خارجی مذاکراتی انجام داده‌ایم که قرار هست این شرکت‌ها قیمت‌های منطقه‌ای را به ما عنوان کنند، امیدواریم این اتفاق هرچه سریعتر رخ دهد.

شادنوش با بیان اینکه ما مشکلات این بیماران را به صورت خاص پیگیری می‌کنیم، توضیح داد: انتظار می‌رود مجلس شورای اسلامی ردیف مستقل بودجه‌ای را ازبرای بیماران خاص درون نظر بگیرند همانصورت که عموم مردم جامعه ترجیح می‌دهند درصورتیکه قرار هست برآورد مالی تعلق بگیرد، بیماران خاص درون ابتدای لیست قرار داشته باشند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *