باند سارقان مسلح خانه ویلایی دستگیر شدند

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، ساعت ۲۳ یکم خرداد ۹۸ با تماس فردی با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰، مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب درون جریان ورود به عنف پنج مرد جوان ناشناس با سلاح گرم به منزلی ویلایی واقع درون محدوده سعادت‌آباد قرار گرفتند.

متهمان خود را از مأموران پلیس پایتخت به سرایدار منزل ویلایی معرفی کرده و پس از ورود به عنف و دزدیدن اموالی از قبیل طلاجات، وجه نقد، ارز، سکه و تابلو فرش به ارزش تقریبی یک میلیارد تومان از محل گریخته بودند.

پرونده مذکور ازبرای رسیدگی تخصصی و شناسایی متهمان به اداره یکم مبارزه جرایم مسلحانه ارجاع شد. درون تحقیق‌های اولیه معلوم شد که سارقان با دو دستگاه خودروی سواری پراید با استفاده کردن از تجهیزات پلیسی به منزل ویلایی شاکی که خانمی مسن حدوداً ۷۰ ساله هست، مراجعه کرده‌اند.

با به صدا درون آمدن درون منزل، سرایدار درون را بر روی متهمان باز کرده و سارقان با معرفی خود به عنوان مأمور پلیس و با تهدید وارد منزل شده، دست و پای سرایدار، شاکی و همسرش را با طناب بسته و سپس کار به دزدیدن اموال وی کرده بودند.

یکی از رهگذران موتورسوار درون محل، سارقان را هنگام خروج از منزل مشاهده کرده و به تعقیب یکی از خودرو‌های آن پرداخته بود.

موتورسوار نیز درون یک فرصت مناسب و باتوجه به توقف خودروی سارقان پشت ترافیک چراغ قرمز با داد و فریاد از سایر شهروندان کمک خواسته بود که سارقان با شنیدن صدای این فرد، خودرو را رها کرده و به صورت پیاده از محل متواری شده بودند.

درون این حین بخشی از اموال سرقتی درون خودرو به جا مانده بود که درون آخر با حضور مأموران کلانتری شهرک غرب، خودرو و اموال کشف شده به پلیس آگاهی منتقل شد.

درون ادامه بررسی ها مالک خودروی سارقان و مخفیگاه وی شناسایی و درون پایش‌های اطلاعاتی معلوم شد که وی سابقه‌دار بوده و پیش از این، به جرم دزدیدن منزل دستگیر شده هست.

درون ادامه بررسی ها پلیسی سایر همدستان وی نیز شناسایی شده و کارآگاهان موفق شدند تمام اعضای باند را یازدهم تیر درون چندین عملیات پلیسی جداگانه درون تهران و استان‌های مرکزی کشور شناسایی و بازداشت کنند.

سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با عنوان این خبر گفت: تمام اعضای باند به طور صریح به دزدیدن مسلحانه از منزل شاکی و معرفی کردن خود به عنوان مأمور اعتراف کرده‌اند.

وی تصریح کرد: متهمان تاکنون به چهار فقره دزدیدن مشابه نیز اعتراف کرده و عنوان داشتند که پس از دزدیدن اموال سرقتی را به مالخری فروخته‌اند.

به گفته سردار لطفی متهمان با صدور قرار قانونی توسط مقام قضایی ازبرای انجام بررسی ها تکمیلی و کشف سایر جرایم مشابه درون اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه مأموران باید ازبرای ورود به منزل حکم قضایی به همراه کارت شناسایی معتبر داشته باشند، از شهروندان خواست درون صورت مواجه شدن با اینگونه موارد با سامانه ۱۱۰ تماس گرفته و موضوع را به پلیس عنوان کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *