بازدید آیت الله رئیسی از معاونت قضایی دستگاه قضا

به گفته گروه قضایی خبرگزاری فارس، آیت الله رئیسی با حضور درون معاونت قضایی قوه قضاییه ضمن ملاقات با قضات این معاونت از عملکرد این مجموعه درون تحقیق پرونده های موضوع ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری و پرونده های موضوع استیذان، عنوان رضایت کرد.

رئیس قوه قضاییه ضمن تاکید بر این موضوع که معاونت قضایی مهمترین مرجع ازبرای مشاوره و بازوی مشورتی رئیس قوه قضاییه درون امور قضایی می باشد، افزود: درون این معاونت با وجود قضات با سابقه و عالی رتبه با تشکیل جلسات حقوقی این موضوع باید تبیین گردد که از لحاظ حقوقی و فقهی مراد از خلاف بیّن شرع چیست؟ آیا این مقوله قابل تسّری به خلاف بیّن قانون نیز می باشد یا خیر؟

آیت الله رئیسی تصریح کرد: مجاری ورودی پرونده های موضوع ماده ۴۷۷ باید به نحوی اصلاح گردد که به عدالت نزدیکتر و قابل دسترسی ازبرای مردم باشد.

وی همچنین درخصوص برگزاری جلسات مشترک میان قضات این معاونت و قضات شعب خاص دیوان عالی کشور ازبرای رسیدن به تقارب آراء افزود: درون مواردی که پس از تجویز اعاده دادرسی از سمت رئیس قوه قضاییه، قضات دیوان عالی کشور با عدم احراز خلاف بیّن شرع، آراء سابق را صحیح تشخیص می دهند، موضوع باید توسط قضات این معاونت مورد تحقیق علمی و حقوقی قرارگیرد تا به ارائه نظر مشترک نزدیک شویم.

رئیس قوه قضاییه درون آخر ضمن تقدیر از پیشنهاداتی که از سوی قضات این معاونت بصورت شفاهی و مکتوب به حوزه ریاست قوه قضاییه ارسال شده هست، نسبت به تاثیر این پیشنهادات درون رقم خوردن تحولات مثبت درون این حوزه بویژه درون اتقان آراء، کاهش اطاله دادرسی و تسریع درون مسیر رسیدگی به پرونده ها اظهار امیدواری کرد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *