امدادرسانی به ۶۰۵ هزار نفر درون ۳۸ روز/۹۲۰ ساعت پرواز بالگردها ازبرای امدادرسانی

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درون گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درون تشریح گـزارش عملیات امداد و نجات درون سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۷ لغایت ۲ اردیبهشت ۹۸ گفت: درون ۳۱ استان کشور بیش از ۳۸۰۰ شهر، روستا و محورهای کوهستانی  به ۶۰۵ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی شده و بیش از ۲۹۲ هزار نفر اسکان اضطراری شدند.

وی افزود: ۸۳۴۵ نفر با قایق و بالگردهای جمعیت به مناطق امن انتقال یافتند و درون این روزها ۴۸۲۱ دستگاه خودرو از برف رهاسازی و بیش از ۷۹۳۰ مورد تخلیه آب از منازل انجام شد.

سلیمی خاطرنشان کرد: بیش از ۲۱ هزار نیروی عملیاتی درون قالب ۵۱۶۵ تیم امدادی درون حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر افزود: باتوجه به محاصره بعضی از روستاها توسط آب و تخریب مسیر های ارتباطی، یکی از نکات برجسته این عملیات‌ها، استفاده کردن از توان امدادهوایی جمعیت هلال‌احمر بوده هست.

وی گفت: درون این مدت وقت نسبت به انتقال بیش از ۷۹۰ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی طی ۹۲۰ ساعت پرواز بالگردهای جمعیت و انتقال ۲۸۱۲ از امدادگران و نجاتگران کار شده هست.

سلیمی ادامه داد: امدادرسانی درون ۱۰ استان کشور شامل ایلام، گلستان، چهار محال و بختیاری، خوزستان، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *