اتمام‌حجت مجلسی‌ها با شریعتمداری/ هم اکنون تأمین اجتماعی مدیرعامل ندارد

مسعود رضایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درون گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس درون این باره گفت: متأسفانه آقای شریعتمداری برخلاف انتظاری که کمیسیون اجتماعی مجلس از وی داشته هست، رفتار می‌کند و ما پشتیبانی بسیاری از وزیر رفاه کرده‌ایم ولی جواب مناسبی از این حمایت دریافت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی سازمانی عریض و طویلی هست و اکنون پس از گذشت ماه‌‌ها همچنان با سرپرست اداره می‌شود و خبری از انتصاب مدیرعامل نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وزیر رفاه درون انتصابات دیگر خود نیز رضایت مجلس را فراهم نکرده و حساسیت ما به این دلیل هست که هر یک از سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه به تنهایی درون حد یک وزارتخانه هست به چه دلیل که عریض و طویل بوده و جامعه هدف بسیاری را درون بر می‌گیرند.

رضایی افزود: متأسفانه اکثر نمایندگان مجلس از تصمیمات شریعتمداری درون زمینه انتصابات رضایت ندارند و نگران هستند حتی با وی اتمام‌حجت کرده و قرار هست جلساتی درون زمینه این انتصابات با وی برگزار شود.

وی گفت: وزیر رفاه باید درون تصمیم‌گیری‌های خود و انتصاب رئیس سازمان تأمین اجتماعی به‌شکل‌ای عمل کند که ما نمایندگان مردم از سوی جامعه مورد نقد قرار نگیریم. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وزیر رفاه درون تصمیم‌گیری‌های خود نباید مانند عملکرد خود درون وزارت صنعت و ماجرای خودرو رفتار کند بلکه انتظار داریم افرادی را منتصب کند که مورد رضایت جامعه هدف همان سازمان باشد. 

وی ادامه داد: طبق رویه‌های معمول سرپرست مدت وقت محدودی می‌تواند عهده‌دار مدیریت یک سازمان باشد ولی سازمان بزرگ تأمین اجتماعی با بیش از ۴۰ میلیون بیمه شده کماکان با سرپرست اداره می‌شود و وزیر رفاه درون این زمینه باید پاسخگو باشد. 

به گفته فارس، سازمان تأمین اجتماعی پس از فوت ناگهانی سیدتقی نوربخش درون تاریخ ۲۷ آبان ماه سال گذشته تا این لحظه با سرپرست اداره می‌شود.

محمدحسن زدا از ۳ دی ماه سال گذشته پس از انتصاب انوشیروان محسنی بندپی به عنوان استاندار تهران، سرپرستی این سازمان را بر عهده گرفته هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *