آمپول مرگ‌آوری که مهناز افشار تبلیغ می‌کند!+کلیپ

خبرگزاری فارس؛ گروه سلامت: علیرضاوهاب‌زاده: سلبریتی به این معنی کسی که همه چیز می‌داند و فکر می کند می‌تواند درمورد هر آنچه به ذهنش برسد اظهار نظر کند، از وقایع روز گرفته تا سیاست خارجی و دیپلماسی، یک روز قیمت دلار را تحلیل و یک روز هم سر مردم را با سوژه های زرد گرم می کند. درون آخر هم تنها دغدغهاش ۱۰ هزار دلاری هست که باید ازبرای رفاه و خوش گذرانی فرزندش درون آمریکا بفرستد. خلاصه درصورتیکه درون صفحه‌های مجازی این سلبریتی‌ها دوری بزنید همه چیز پیدا می‌کنید به غیر از آن چیزی که ظاهرا درون آن تخصص دارند. 

الان هم درون آخرین ورژن همه چیزدانی، این مجازی ها به رشته پزشکی هم رحم نکرده اند و به جای وزارت بهداشت و پزشکان متخصص ازبرای مردم دارو تجویز می کنند. 

شاید از کودکی دلش می خواسته دکتر بشود، اصلا شاید همه فامیل می گفتند چقدر پزشکی برازنده توست! پدر و مادرش هم همیشه آرزو داشتند که وی را درون پوشش سفید پزشکی ببینند. تمام گیم دوران بچگی اش هم حوالی همین پزشک بازی‌ها می چرخیده! ولی از بخت بد، پزشک شدن به قیافه نیست و با ژست روشنفکری و مردم فریبی هم میسر نمی شود و باید ازبرای آن دود چراغ خورد و زحمت کشید و البته استعدادی می خواهد، بیش از حفظ کردن چند دیالوگ… 

و کاری که به این سادگی ها  تصور میکنند نیست. مهناز افشار یکی از همین سلبریتی ها هست که به برکت فضای مجازی تریبونی ازبرای دیده شدن پیدا کرده و هر روز درون هر مسئله مربوط و نامربوط دست به کارشناسی می زدند و اظهار نظرهای عجیب و غریب می کند.

وی درون پیامی ویدئویی با استناد به آماری که می‌گوید شنیده هست! مردم را به تزریق یک آمپول ازبرای جلوگیری از سوء مصرف مواد مخدر تشویق می‌کند.

این بازیگر با اتکا به گفته یک خواننده لسآنجلسی می‌گوید که تزریق نالوکسان می‌تواند معتادانی که دچار اوردوز شده‌اند را از مرگ حتمی نجات دهد. 

قطعا بسیاری از مردم نیز چشم وگوش بسته با این خیال که افشار حتما این مطلب را با پزشکان هماهنگ کرده هست به حرفهای وی گوش می‌دهند، غافل از اینکه منبع این پرفالور مجازی تنها یک خواننده لس‌آنجلسی بوده هست و هیچ ریشه علمی و پزشکی ندارد. 

ولی پزشکان متخصص، اعضای انجمن داروسازان، سخنگوی اورژانس، سخنگوی سازمان غذا و دارو و… به کلی اظهارات افشار را تکذیب می کنند و حتی به این مسئله تاکید دارند که این تجویز می تواند کاملا مرگ آور باشد.

 

 

کرمعلی باصری متخصص بی‌هوشی درون این‌باره به خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس گفت:‌ آمپول نالوکسان ازبرای داروها و مواد ضد دردی مثل مخدرها استفاده کردن می‌شود. مصرف این دارو خارج از اتاق عمل بسیار خطرناک هست و ممکن هست آریتمی و بهم زندن ضربان قلب را درون پی داشته باشد. استفاده کردن این دارو باید تحت نظر پزشک باشد و این از مواردی هست که حتما باید تحت نظر متخصص مصرف شود و حتی درون قسمت بیمارستان هم مورد استفاده کردن نیست و تنها درون اتاق عمل استفاده کردن می‌شود.

تزریق نالوکسان ممکن هست سبب ایست قلبی شود

وی درون جواب به این سوال که این دارو درون موارد سوء مصرف مواد مخدر و اوردوزها استفاده کردن دارد یا خیر گفت: اصلا چنین چیزی نیست و این تاثیر به صورت لحظه ای بوده و ازبرای آن زمانی که دچار اوردوز شده هست باید توسط پزشک متخصص تزریق شده و فرد کاملا تحت نظر باشد؛ به چه دلیل که همین تزریق می‌تواند سبب ایست قلبی، ریوی و مغزی شود.

این دارو اصلا درون داروخانه فروخته نمی‌شود

حمید خیری عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران درون این باره گفت:‌ من تعجب می‌کنم که چنین چیزی توسط افراد غیر متخصص درون فضای مجازی تبلیغ می‌شود. درصورتیکه کسانی که مردم را به تزریق نالوکسان تشویق می‌کنند کوچکترین اطلاعی از دارو و داروسازی و پزشکی داشتند، می‌دانستند که این دارو اصلا درون داروخانه‌ها به فروش نمی‌رسد و یک داروی بیمارستانی هست.

وی ادامه داد: تنها تعداد محدودی از داروخانه‌های شهری این دارو را دارند و البته با توجه به حساسیت‌های موجود، تحت نظارت بالایی فروخته می‌شود و علاوه بر نسخه باید تاییدیه‌های لازم را داشته باشد.

نمی‌توان با این دارو شوخی کرد!

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور درون گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درون ارتباط با مصرف این آمپول اظهار داشت: داروی نالوکسان حتما باید تحت نظر پزشک استفاده کردن شود و دارویی نیست که بتوان با آن شوخی کرد؛ به دلیل اینکه تداخل این دارو ممکن هست منجر به مرگ افراد شود.

وی گفت: فروش این دارو درون داروخانه‌ها ممنوع هست و درون لیست داروهای otc نیست.

تبلیغ و فروش این دارو درون فضای مجازی تخلف هست

هرچند این آمپول ازبرای اوردوز کاربرد داشته باشد، ولی استفاده کردن آن بیمارستانی و توسط پزشک متخصص هست، چراکه ممکن هست حین تزریق شوک های خطرناک و مرگ آوری ازبرای بیمار درون پی داشته باشد. همچنین که بسیاری از داروها ازبرای بیماری های مختلفی مورد استفاده کردن قرار می گیرد ولی خود درمانی درون آنها ممکن هست فاجعه آفرین باشد.

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو درون این باره به خبرنگار سلامت فارس گفت: کاربرد اصلی این دارو درون موقعیت‌های اورژانسی هست که درون اورژانس‌های بیمارستانی استفاده کردن می‌شود، یکی از موارد تزریق این دارو احیای افرادی هست که مواد مخدر مصرف کرده‌اند، ولی بدون عوارض نبوده و مصرف آن باید تحت نظر پزشک و با امکانات اورژانس باشد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مصرف این دارو می‌تواند عوارض قلبی درون پی داشته باشد و تجویز آن توسط افراد غیرپزشک تخلف هست.

جهانپور توضیح داد: تبلیغ و فروش این دارو درون فضای مجازی تخلف هست و داروخانه ها نیز به هیچ وجه نباید این دارو را بدون نسخه پزشک به فروش برسانند.

 

وزارت بهداشت کجاست؟

اینجا یک سوال پیش می‌آید؛ اینکه وزارت بهداشت به عنوان متولی بهداشت و درمان کشور که بارها علیه پزشکان طب سنتی به دلیل دخالت درون درمان کار می‌کند و بسیاری از سلامت کده‌ها را بسته و آنها را راهی دادگاه کرده هست، به چه دلیل درون برابر این رفتار سلبریتی‌ها واکنشی نشان نمی‌دهد و با آنها برخورد نمی‌کند؟

این کار دخالت درون امر پزشکی توسط افراد غیر متخصص به حساب نمی‌آید و درصورتیکه کسی بر اثر این تجویز غیرکارشناسانه دچار عارضه شود، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ حال آنکه ادامه این رویه ممکن هست فجایع دیگر و تجویز‌های پی درون پی سلبریتی‌های بی اطلاع را به همراه داشته باشد. 

 

البته درون میان مردمی که سرسری تنها لایک می کنند و دنبال زنده باد و مرده باد سلبریتی ها هورا می کشند، کسانی هم هستند که روی مسائل تحقیق می کنند.

همین صحبت های مهناز افشار با واکنش های جدی از سوی مخاطبان و پزشکان درون فضای مجازی همراه بود. واکنش هایی که البته با تندی از سوی این بازیگر جواب داده شد.

 

همسر مهناز افشار همچنان درون هزارتوی پرونده دارویی

البته پرونده همسر این بازیگر سال‌هاست که درون ارتباط با پرونده یکی از شرکت های هلال احمر درون دادگاه مفتوح هست، علی‌اصغر پیوندی، درون ارتباط با پرونده یاسین رامین همسر مهناز افشار اظهار داشت: این پرونده درون مراجع قضایی هست و درون حال تحقیق بوده ما طی هشت ماه گذشته تلاش کردیم مسیر رسیدگی به این پرونده تسریع شود.

گفتنی هست؛ حدود ۳ سال پیش بود که رسانه ها پرده از ماجرای بدهی ۶ میلیاردی یاسین رامین همسر مهناز افشار به هلال احمر برداشتند. قضیه از این قرار بود که این فرد متولد آلمان، توانست اداره شرکت رشد هلال احمر درون آلمان را به دست گیرد.

قضیه آنجایی رنگ و بوی قضایی به خود گرفت که هلال احمر خرج خریدهای انجام شده از سمت‌های خارجی را از طریق این شرکت پرداخت کرد ولی پس از مدتی مسئولان هلال احمر متوجه شدند که پولی از سوی رامین به سمت های خارجی پرداخت نشده هست. بنابراین پرونده ای درون این خصوص با شکایت هلال احمر شکل گرفت که درون آخر به بازداشت همسر خانم بازیگر انجامید و درون اسفند ماه سال ۹۵ بود که یاسین رامین با قید وثیقه از زندان آزاد شد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *