آموزش و پرورش ازبرای تهیه تجهیزات استاندارد مدارس به کمک مردم و خیرین احتیاج دارد

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درون آیین افتتاح آموزشگاه خیرساز بهاران درون آران و بید گل ضمن گرامیداشت یادوخاطره دانش آموزان دختر دبستان اسوه حسنه زاهدان و تسلیت به خانواده‌های آنان و جامعه فرهنگیان اظهار کرد: آموزش و پرورش درون تهیه وسایل و تجهیزات استاندارد و مورد احتیاج فضاهای آموزشی و پرورشی، احتیاج به کمک دارد و یقین دارم با ظرفیتی که خیرین نیک اندیش درون کشور دارند می توانند درون این امر به کمک آموزش و پرورش بیایند.

وی افزود: همه تلاش هایی که ازبرای به ثمر رسیدن تعلیم و تربیت کشیده می‌شود به شرطی اتفاق می‌افتد که مدرسه ویژگی‌های لازم را داشته باشد و شایستگی تحقق اهداف را داشته باشد، البته صرفاً فضای فیزیکی مدرسه قصد نیست بلکه همه آن چیزی هست که ازبرای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان مورد احتیاج هست.

بطحایی با بیان اینکه مدرسه درون فرایند تعلیم و تربیت بسیار موثر هست، تصریح کرد: درصورتیکه قوی‌ترین محتوای آموزشی را داشته باشیم ولی مدرسه مناسبی نداشته باشیم به اهداف خود درون تعلیم و تربیت دست پیدا نمی کنیم.

وی تأکید کرد: درون دولت دوازدهم این سیاست و جهت‌گیری را دنبال می‌کنیم که مدرسه اصلی‌ترین سازمان درون آموزش و پرورش شود و توانایی‌هایی لازم را به دست آورد و درون این مسیر اختیارات لازم ازبرای مدرسه درنظر خواهد گرفته شد.

وزیر آموزش و پرورش درون ادامه گفت: ساختمان و حیاط مدرسه صرفاً تجهیزات دشوار افزاری و فیزیکی نیستند، بلکه درون یادگیری دانش‌آموزان موثرند و امکاناتی که درون مدرسه به کار گرفته می‌شود درون فرایند یادگیری با اهمیت هست.

وی با با اهمیت شمردن نقش فضای مدرسه درون تعلیم و تربیت دانش‌آموزان، اظهار کرد: مدرسه باید کارگاهی ازبرای تمرین کردن زندگی باشد و دانش‌آموزان مهارت‌های لازم را درون آن آموزش ببینند و ازبرای داشتن چنین مدارسی باید به این سمت حرکت کنیم.

بطحایی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که ازبرای مدارس پیگیری می‌کنیم این هست که درون دوره ابتدایی گیم‌های آموزشی وارد دبستان‌ها شود و یک کلاس را ازبرای این موضوع اختصاص دهیم؛ این کلاس باید پنجره‌ای تیره رنگ داشته باشد که خانواده‌ها بتوانند فرزندانشان را درون حین گیم و آموزش ببینند و بسیاری از رفتارهای نامطلوب دانش‌آموزان را از همین کلاس‌های آموزشی می‌توان فهمید و ازبرای پیشگیری از آن برنامه‌ریزی کرد.
انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *